Porovnanie PZP. Ktoré sa v roku 2019 najviac oplatí?

0
1720

Blíži sa koniec roka 2018 a pre nás to znamená veľké porovnanie povinných zmluvných poistení, ktoré sú aktuálne v ponuke. Ak sa chystáte dať si novoročné predsavzatie na kúpu auta a máte v pláne si ho aj splniť, tak to nenechajte na náhodu a vyberte si to najlepšie a najvýhodnejšie PZP v ponuke.

Kde môžete mať najlepšie zľavy?

Pri vyberaní poistenia PZP sú často v ponuke rôzne výhody a benefity pri jeho zakúpení. Nie všetky sú však využiteľné práve pre vás. Mnoho z poisťovní ponúka zľavy v rozmedzí napríklad 5% – 10% pre svojich klientov, ktorí už majú s poisťovňou uzatvorené iné poistenie, alebo majú zmluvu s iným oddelením (napr. sporiteľňou).

Ďalší poskytovateľ vám môže ponúknuť zľavu napríklad na základe vášho veku alebo štatútu ZŤP. Pokiaľ máte ekologické vozidlo, určite sa vám oplatí vyhľadať poisťovňu, v ktorej aj tento fakt zahrnú do výpočtu sumy vášho PZP poistenia.

Ďalšou výhodou môže byť vybavenie Vášho PZP online. Poisťovne často poskytujú vysoké zľavy práve v prípade, ak sa rozhodnete pre online poistenie PZP.

Do akej výšky vás PZP poistenie kryje?

Ďalším z dôležitých faktorov, na ktoré by ste si mali dať pozor pri výbere vášho PZP v roku 2019 je výška krytia, ktoré vám vybraný druh poskytuje. Väčšina poisťovní kryje rovnako škody na živote a zdraví, a to do výšky 5 miliónov eur. Škody na majetku sú však už rôznymi poisťovňami kryté rôzne. Ideálne je si pri výbere povinného zmluvného poistenia zistiť, či vami zvolená poisťovňa ponúka viacero druhov PZP, ktoré sú cenovo odstupňované a a každý stupeň poskytuje iné krytie. Najlacnejšie PZP neznamená najvýhodnejšie.

Čo za to, ak jazdíte bez nehody?

Jedným z najväčších benefitov, ktorý vám môže poisťovňa poskytnúť je benefit za bezpečnú jazdu. Tento pojem v sebe zahŕňa odmenu za dlhodobé jazdenie bez akýchkoľvek komplikácií či nehôd. Takýto zľavový bonus sa môže pohybovať v rozmedzí 50% až 60% pri výpočte ceny povinného zmluvného poistenia.

Vybrať si vhodné poistenie, ktoré bude sedieť vám a presne na vaše auto nemusí byť vždy jednoduché. Netreba to však vzdávať. Aby ste si vybrali to najvýhodnejšie, je vhodné použiť online kalkulačku PZP. Tá vie porovnať množstvo ponúk z rôznych poisťovní a vybrať to najvýhodnješie poistenie pre vaše potreby. Takýmto spôsobom si zle určite nevyberiete.