Poradíme vám, ako zariadiť hotelovú izbu

0
2094

Hotely, penzióny a iné ubytovne sú naším druhým domovom, aj keď sme od toho svojho vzdialení niekoľko desiatok, stoviek alebo tisícky kilometrov. V hotelovej izbe sa chceme cítiť bezpečne a príjemne, potrebujeme si nielen oddýchnuť, ale sa aj dobre vyspať. Práve preto je dôležité, aby bola zariadená so všetkým, čo k tomu patrí.

Hotelový nábytok, ktorý je praktický, ale aj štýlový

Už pri vstupe do svojej hotelovej izby každý očakáva určitý komfort. Možno máme príliš trúfalé predstavy o tom, ako chceme, aby to približne vyzeralo. Vyžadujeme si dokonalú čistotu, hygienu a ešte čosi, čo nám ostane v pamäti aj potom, keď odtiaľ odídeme. Atmosféra domova.

Príjemné, útulné farby stien, vybavenia, ale aj nábytku a doplnkov, pár živých rastlín pre ešte silnejší pocit domova a pohodlná hotelová posteľ, na ktorú sa môžeme „vyvaliť“ pokojne aj v obleku či kostýme. Dobre zariadená hotelová izba by nám mala ponúknuť všetko to, na čo sme zvyknutí aj vo vlastných príbytkoch. Nábytok, ktorý je schopný uschovať naše oblečenie a osobné veci, bez toho, aby boli nepekne natlačené na sebe a tiež pohodlnú „leňošku“, na ktorej si môžeme prečítať dennú tlač, dokončiť dôležitú prácu alebo popoludní dopriať „šlofíka“.

… a na to sú výborné kreslá do hotelovej izby

Či už iba pre jednu osobu, alebo menšie pohovky, pri väčších izbách rovno súpravy. Ako u vás v obývačke. Už chýba len konferenčný stolík s táckou domácich sušienok k teplému čaju a váza s čerstvými voňavými kvetmi.

Kreslá v hotelových izbách by určite nemali chýbať. Nie každý obľubuje „váľanie sa“ po posteli v čase svojho voľna. Ideálna je pohovka, ktorá bude nielen pohodlná, ale aj praktická svojou veľkosťou a pútavá svojím štýlom. Nábytok vás totiž reprezentuje a celému hotelovému zariadeniu dodáva dušu. Koniec koncov – bude aj vašou vizitkou a možno reklamou do budúcna. Spokojný hosť sa vždy vráti rád tam, kde sa cíti komfortne a kde je oňho dobre postarané.

Kvalitné hotelové postele pre naozaj luxusný spánok

Nie všetci návštevníci hotelov majú dostatok času na leňošenie na kreslách. V tom prípade tvorí základ hotelovej izby tá správna posteľ. Hotelová posteľ by mala byť naozaj veľká, pevná  a rozhodne kvalitná. Svojou pevnosťou a mohutnosťou vám tak zabezpečí viacero výhod. Veľmi dlho vydrží a navyše sa hostia budú prebúdzať s úsmevom. Do ružova vyspatí ,sa s vervou pustia do náročného pracovného alebo dovolenkového dňa. Najmä dvojice ocenia jej dostatočnú šírku – ako inak – pre ešte lepší spánok…

Bez spoľahlivých hotelových matracov to nejde

Niekto obľubuje mäkší matrac, niekto radšej tvrdší. Ak budete vyberať ten najvhodnejší pre vaše hotelové izby, skúste spraviť kompromis. Nech je matrac tak akurát. Rozhodne by mal byť kvalitný, trvácny, ľahko udržiavateľný a taktiež chránený pred znečistením. Dostatočná hrúbka zabezpečí naozaj kvalitný, pohodlný a príjemný spánok, ktorý tvorí predpoklad spokojnosti. Kvalitné matrace do hotela majú aspoň 5 zón a neprehýbajú sa pod tlakom. Dôležité sú aj materiály, z ktorých je vyrobený a tiež jeho priedušnosť.