Ako si zlepšiť prenajatý byt za pár eur

0
1595

Bývať v cudzom byte je prinajmenšom trochu zvláštne, hlavne v tom prípade, ak sú tam ešte osobné veci majiteľa. Ak sa však s ním dohodnete na niektorých veciach ako je maľovanie, premiestňovanie nábytku či kúpa drobných predmetov, ktoré pomôžu celkovému vzhľadu bytu, ani dočasná nájomná zmluva nebude brániť tomu, aby ste si zútulnili svoj nový domov. Ako na to?

Vymaľujte

Ide síce o nákladnejšiu zmenu, no za pár desiatok eur dokážete zmeniť celkový ráz a vzhľad bytu. Vďaka farbám dokážete robiť veľké zázraky – ak máte malú izbu, namaľujte ju nabielo alebo inými svetlými farbami a oživte ju. Tiež je dobré, ak vymeníte aj záclony, veľa ľudí si myslia, že záclony by mali by mali končiť tam, kde začínajú parapety. To je však omyl, záclony by mali byť takmer až po zem, aby vyzerali naozaj pekne.

Kúpte si niečo v bazáre alebo na blšáku

Čo je pre iného zbytočnosť, ktorej sa rád zbaví za pár eur, môže byť pre vás  poklad, za ktorý by ste v dizajnérskom obchode zaplatili stovky eur. V bazároch či na blších trhoch môžete nájsť množstvo užitočných vecí – od nových sietí proti hmyzu cez nočný stolík až po krásne vintage stoličky. Za pár eur tu dokážete nájsť kúsky, ktoré dokážu pozdvihnúť úroveň vášho bývania o level vyššie.

Premiestnite nábytok

Ide o najlacnejšie a jedno z najúčinnejších opatrení, ktoré môžete v prenajatom byte urobiť. Bude vás to stáť možno jedno dve pivká pre kamaráta, ktorý vám pomôže premiestniť ťažké skrine a gauč. Byt však vďaka tomuto kroku dostane nový šat za minimum peňazí, ktorý bude na prvý pohľad viditeľný.

Vyrobte si vlastnú dekoráciu

Ci už viete vyšívať, fotiť, maľovať alebo tkať, vyrobte si vlastnú dekoráciu. Bude presne podľa vášho vkusu a zároveň za ňu nezaplatíte zbytočne veľa peňazí. Aj prenajatý byt si môžete upraviť podľa seba bez toho, aby ste mali pocit, že vrážate zbytočne veľa peňazí do cudzieho.  

 

FOTO: © drubig-photo  / Dollar Photo Club