Čím vás očarí bohatý priemyselný Hamburg

0
1402

Hamburg je jedno z najbohatších nemeckých miest, niet sa čomu čudovať, keď tu sídli obrovská európska spoločnosť Airbus vyrábajúca lietadlá špičkovej kvality, najväčší výrobca medi v Európe, ale aj moderné lodenice Blohm + Voss. Hamburg je vďaka svojej polohe jedným z najväčších a zároveň najvýznamnejších európskych prístavov. Aj keď je reč stále iba o priemysle, toto nemecké mesto dokázalo z priemyslu urobiť svoju devízu, ktorá je veľkým lákadlom aj pre turistov.

Obrovským lákadlom je prístav

Veľkým, dokonca možno najväčším, lákadlom v Hamburgu je jeho prístav. Miesto, kde sa miešajú krásne historické industriálne haly postavené z červenej tehly a tie najmodernejšie sklady a lodenice. A to isté nájdete aj na vodnej hladine – velikánske zaoceánske parníky, vedľa ktorých sa kolíšu historické lode. Okrem toho tu nájdete aj množstvo krásnych kultúrnych priestorov, kaviarní či moderných bytov tzv. loftov. Každoročne sa tu koná aj obrovská oslava, nechýba ani ohňostroj a stovky rôznych plavidiel na hladine.

Navštívte Speicherstadt

Benátky prirovnávajú k Amsterdamu, môžu za to kanály v štvrti Speicherstadt. Je to ďalšia priemyselná štvrť, plná industriálnych domov z červenej tehly, križovaná vodnými kanálmi, na ktorých sa môžete plaviť loďkou. Skutočne jedinečný zážitok. Neďaleko odtiaľto je ďalšia obrovská atrakcia – Miniatur Wunderland. Hoci je to oficiálne najväčší model železnice na svete, len pri železniciach to neostalo. Okrem vláčikov tu uvidíte modely ľudí, stromov, miest, UFO, riek, zvierat a prakticky všetkého, čo uvidíte naživo v skutočnom živote. Až na to UFO. Ak si chcete vychutnať Hamburg aj vy, kúpte si letenky od Germanwings.

Ako sa dostať do Hamburgu

Najlepšie je to letecky z letiska Schwechat. Ak sa sem vyberiete autom, objednajte si parkovanie pri letisku vo Viedni vopred, býva totiž často obsadené, a keď tu chcete auto nechať viac ako 24 hodín, cenovo je pre vás výhodnejšie zajednať si miesto na parkovanie ešte pred vašim príchodom cez internet. Let z Viedne do Hamburgu trvá približne 1,5 hodiny.