Ako vybrať najlepšie matrace pre deti na pohodlný spánok

0
1849
Ako vybrať najlepšie matrace pre deti na pohodlný spánok

Spánok je nevyhnutný pre zdravie a pohodu dieťaťa. Niekoľko štúdií zistilo, že primeraný spánok ovplyvňuje pamäť, schopnosť imunitného systému a dokonca aj výkonnosť v škole. Ak nakupujete matrace pre vaše dieťa, zvážte kvalitu materiálov spolu s typom matracu

V ideálnom prípade by ste si mali kúpiť matrac, s ktorým vaše dieťa môže rásť niekoľko rokov.

Vyberte si správnu veľkosť

Výber veľkosti matrace, ktorý sa má kúpiť, bude závisieť od veku, veľkosti a od toho, ako dlho plánujete, aby vaše dieťa matrac používalo.

Matrace do detských postieľok

Ak nakupujete matrace pre deti, musíte mať pripravenú postieľku. Matrace do detských postieľok majú minimálnu veľkosť, ale môžu sa mierne líšiť, takže pri kúpe matracu budete chcieť mať po ruke rozmery detskej postieľky.

Matrace pre batoľa 

Postele pre batoľatá môžu vášmu dieťaťu pomôcť pri prechode z postieľky na matrac „veľkého dieťaťa“. Postieľka pre batoľa obsahuje malé, alebo čiastočné zábradlie, ktoré zabráni tomu, aby vaše dieťa vyliezlo z postele. Postele pre batoľatá vám môžu pomôcť cítiť sa lepšie počas noci v bezpečí vášho dieťaťa, ale nie vždy sú potrebné. Niektorí rodičia sa rozhodli zvoliť pre svoje batoľa štandardné dvojlôžko.

Detské matrace

Ak kupujete matrac pre dieťa, máte niekoľko ďalších možností. Dvojitý matrac je najbežnejšou veľkosťou matraca pre malé dieťa, ale niektorí rodičia si môžu osvojiť myšlienku „miestnosti na rast“ a kúpiť si kompletný matrac, s ktorým bude dieťa spokojné už pri dospievaní. K dispozícii sú aj matrace Twin XL, ktoré poskytujú extra dĺžku.

Vyberte si typ matracu

Keď zistíte, akú veľkosť matraca hľadáte a koľko chcete minúť, budete chcieť zvážiť, ktorý typ matracu bude pre vaše dieťa najlepší. Máte tri hlavné možnosti: pružinové, penové a organické. Každý z týchto matracov má výhody a nevýhody, ktorým budete chcieť porozumieť skôr, ako uskutočníte nákup.

Pružinové matrace

Pružinové matrace sú obľúbenou voľbou pre každú vekovú skupinu. Matrace so zabudovanými pružinami majú v priemere dlhšiu životnosť ako ostatné typy a pre deti môže byť ťažšie poškodiť ich. Majú tendenciu byť pevnejšie, odolnejšie a podporujú väčšinu štýlov spánku.

Penové matrace

Pamäťová pena je moderná, ale neodporúča sa pre veľmi malé deti (dojčatá a batoľatá). Staršie dieťa sa však môže tešiť z adaptačnej povahy pamäťovej peny, najmä ak ide o bočný spánok. Uvedomte si, že matrace z pamäťovej peny sú známe pre zápach, ktorý môžu počas prvých týždňov používania vypúšťať. Kým vypustenie zápachu nie je škodlivé, môže narušiť spánok. Izba s dobrým vetraním a prúdením vzduchu pomôže rýchlejšie rozptyľovať zápach.

Organické matrace

Niektoré matrace, najmä penové a hybridné modely, sa môžu zameriavať na „organické materiály“. Organické detské postieľky sú vysoko odporúčané, rovnako ako aj antialergické vankúše, nakoľko sú pre deti bezpečnejšie. Čas investovaný do matracu zameraný na integritu materiálov a konštrukcie nikdy nebude stratený čas.