Bezpečné investovanie v podielových fondoch

0
1711
10530649 - saving,female hand putting a coin into piggy bank on world map sky background

Neviem či si uvedomuješ ako dôžité je mať radšej viacero druhov príjmov a nespoliehať sa len napríklad na príjem zo závislej činnosti teda zo zamestnania. Určite si uvedomuješ, že nie všetci sme majstrami v investovaní na burzovom trhu. A pre niekoho sa to môže zdať aj nebezpečne a preto je dobré vedieť viac informácií z rôznych strán. Akoby si naštudovať problematiku a potom íst do ako sa hovorí do akcie.

Podielové fondy

Pojem podielové fondy niekoho môže vystrašiť. Ty však vieš, že sa nemusíš obávať a všetko je o informáciách. Fondy – teraz nemám na mysli tie drobné kúsky mäsa, ktoré si napichneš na paličku a namáčaš napr. do syrovej omáčky – sú vhodné aj pre malých investorov. Myslím tým ľudí, ktorí si nemôžu dovoliť naraz veľký objem peňazí. Takto môžu investovať aj systémom šetrenia svojich úspor a teda hromadiť peňažné prostriedky. Takýmto spôsobom dosiahneš tvorbu finančného majetku v dlhších časových obdobiach.

Obavy o úspory

Ja viem, že čo je doma to sa počíta. Obavy sú prirodzený stav nášho bytia. Keď už niečo získaš vlastnými rukami alebo hlavou, je prirodzené, že sa bojíš o stratu. Strach však ešte nikomu nepomohol a neposunul ho vpred. Investovanie do podielových fondov má „pod palcom“ Zákon č. 203/2011 Z. z. o kolektívnom investovaní a upravuje činnosť správcovských spoločností a správu podielových fondov. Takže ako sám vidíš právna ochrana je zabezpečená. Chceš mať vo svojom živote viac peňazí? Pravdepodobne treba niečo zmeniť.

Deň má len 24 hodín. Ako s nimi naložíš je na tebe. Ja som sa rozhodla nechať zarobené peniaze pracovať samé na seba a na mňa. Teda aspoň časť z nich a viem, že je jedno z tých lepších rozhodnutí. Tak teraz ma čaká už len správne sa rozhodnúť prostredníctvom, ktorej spoločnosti ich investujem. V podstate komu vložím “do rúk” moju dôveru o úspory.

Autorské právo: buchachon / 123RF Reklamní fotografie