So sporením začnite ešte dnes

0
1563

V súčasnej dobe sa veľa ľudí dostáva do finančných problémov, pretože v prípade nečakaných výdavkov nemajú žiadne finančné rezervy či úspory. Z tohto dôvodu by ste mali vystúpiť z davu a začať sa zaujímať o svoju finančnú gramotnosť. Aktuálny finančný trh ponúka nepreberné množstvo produktov, ktoré slúžia na sporenie. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme atraktívnu ponuku Poštovej banky.

Sporiace účty, pri ktorých je zaujímavá úroková sadzba, slúži nielen na ukladanie peňazí ako takých. Zároveň dochádza k ich zhodnocovaniu. Poštová banka ponúka hneď tri varianty sporiacich účtov, a to REZERVA, ISTOTA a INVESTÍCIA.

Dobré sporenie REZERVA

Základným variantom je sporenie zvané REZERVA, ktoré je charakteristické ročnou úrokovou sadzbou až 1 %. Nespornou výhodou tohto produktu je, že účet nie je nijako viazaný, a tak môžete vkladať a vyberať peniaze podľa vlastného uváženia. Neúčtujú sa vám žiadne poplatky za zriadenie, vedenie či zrušenie sporiaceho účtu.

Dobré sporenie ISTOTA

Z hľadiska ročnej úrokovej sadzby je pozoruhodnejšie dobré sporenie ISTOTA, ktoré je určené k dlhodobému sporeniu finančných prostriedkov. S garantovanou ročnou úrokovou sadzbou 2,50 % sa vám bude k dôchodku sporiť jedna radosť. Každý mesiac si môžete na sporiaci účet odkladať ľubovoľnú čiastku od 10 do 500 eur.

Dobré sporenie INVESTÍCIA

Trojicu uzatvára dobré sporenie INVESTÍCIA, ktoré slúži k strednodobému až dlhodobé sporeniu. Vybrať si môžete aj podielový fond v správe Prvej penzijnej, čím môžete docieliť vyššieho zhodnotenia. Každý mesiac budete vkladať od 10 do 500 eur po dobu až 10 rokov. A ak sa dostanete do finančnej tiesne, môžete uskutočniť jeden mimoriadny výber bez poplatku.

Ak si neviete rady s tým, aký druh sporenia vybrať, potom sa obráťte na finančného špecialistu Poštovej banky. Urobte si rezervu a šetrite peniaze do budúcnosti.

 

 

 

Autorské právo: dolgachov / 123RF Reklamní fotografie