Detské tapety a iné skvelé tipy pre mamičky

0
2778

Očakávate prírastok, prípadne sa budete sťahovať a chcete pre Vaše deti pripraviť skutočne tip-top izbu? Myslieť treba v prvom rade na hravosť a pestrofarebnosť, pretože to sú základné aspekty, ktorými dosiahnete spokojnosť u svojich ratolestí. Existuje však celý rad ďalších drobností, ktoré pomôžu zútulniť a zatraktívniť ich súkromný priestor. V nasledujúcich riadkoch Vám niektoré z nich predstavíme.

Imitácia dokonalosti

Hoci nie je pohľad z okna detskej izby nijak príjemný, môžete svojim drobcom pomôcť vytvoriť vlastnú panorámu. O to sa dokážu schopne postarať detské tapety. Či už si zvolíte rozprávkovú krajinu, pohľad do ZOO alebo na rozkvitnutú lúku, určite to bude pútavejšie ako sivé mesto. Na trhu je množstvo skvelých alternatív, stačí si iba vybrať. Možnosťou sú aj rôzne nálepky, z ktorých si môžete vytvoriť vlastnú verziu dokonalého detského sveta.

Zlatá – symbol žiariaceho pocitu šťastia

Aj keď sa Vám zdá, že zlatá farba sa hodí lepšie do obývacej izby a spálne, celkom pokojne jej zostaňte verný aj pri zariaďovaní detskej izby. Okrem pocitu šťastia evokuje hojnosť, lesk a nadbytok. Rodičia preto iste uvítajú túto farbu a doprajú svojim deťom napríklad zlaté nohy a zábradlie na postieľke, rámy na obrazoch, lampy, ale aj iné doplnky. Keďže zlatá je aj farbou univerzálnej lásky, zastupuje veľkorysosť a šľachetnosť. Pripisuje sa jej tiež schopnosť transformovať poznanie na pochopenie a pomáhať zvládať duševné neistoty. V neposlednom rade vracia energiu, optimizmus a stimuluje tvorivosť. I pre tieto dôvody sa javí ako ideálna do detskej izby.

Súkromná rezervácia

Deti milujú stanovanie, a preto pokojne premeňte ich izbu na súkromnú indiánsku rezerváciu. K tomu však treba prispôsobiť celý interiér. Namiesto maľovania stien skúste drevený obklad alebo tapety. Nechajte sa inšpirovať napríklad takými Aztékmi a dookola pokojne rozvešajte rôzne symboly či amulety. Ideálny je tiež lapač zlých snov.

Pokojné farby

Kým v minulosti dominovali v detských izbách odvážne a svetlé odtiene koralov, mäty či vody, v súčasnosti skúste skôr niečo jemnejšie. Orientujte sa na zemité tóny a slnečné odtiene. V popredí je broskyňová, béžová, lososová, ale aj biela alebo jemne zelená farba. Tieto farebné tóny sú svieže a elegantné tým správnym spôsobom.

Mini obývačka

Pokiaľ si to môžete priestorovo dovoliť, zariaďte deťom v jednom kútiku ich izby malú obývačku. Deti obľubujú noblesu a vysoký štýl. Porozhliadnite sa po mini sedačkách a konferenčných stolíkoch. Pozor však na bezpečnosť. Stolík by mal byť z dreva a najlepšie okrúhly, pretože ostré hrany sú pre deti nebezpečné.

Hanblivé červenanie

Rodičia a ich malé princezné často inklinujú k ružovej farbe. Detská izba potom vyzerá ako jeden veľký cukrík. Dnes dávajú bytoví dizajnéri tomuto odtieňu stop a rozhodli sa ho vymeniť za sýtejšiu farbu. Skúste sa teda odkloniť od tradičnej ružovej a viac pozornosti venujte odtieňom „hanblivého červenania sa“. Jednoducho, namiesto jemne ružovej skúste o niečo silnejší odtieň.

Inšpiratívne slová

Je dobré, ak sa deti naučia zvládať filozofiu pozitívneho myslenia už od útleho detstva. Ak ešte nevedia čítať, motivovať ich môžete pozitívnymi obrázkami, akonáhle však nastúpia do školy, mali by si na viditeľné miesto rozvešať inšpiratívne heslá ako „To najlepšie ešte len príde!“ alebo „Buď odvážny!“. Nemusí ísť o žiadne hlboké myšlienky, ale niečo, čo ich dokáže správne naladiť.

Bielizníky na vzostupe

Áno, bielizníky v čistých a žiarivých farbách prežívajú svoju renesanciu. V súčasnosti sú v ponuke aj tie s prebaľovacími pultami. Dominujú farby maliny, ale aj tmavomodrý a zelený odtieň.

Veríme, že Vás niektoré z našich tipov pre mamičky zaujali a využijete ich pri zariaďovaní izbičky pre svoje dieťa.

 

Foto: © [archideaphoto] / Dollar Photo Club