Doprajte si luxusnú rodinnú lyžovačku za slovenské ceny

0
2467

Zima čochvíľa zaklope na dvere a vy stále nie ste rozhodnutý, kam pôjdete so svojou manželkou a dvomi deťmi na tohtoročnú prvú lyžovačku? Vianoce ešte pravdepodobne strávite doma podľa vzoru väčšiny rodín v kruhu svojich najbližších, ale čo potom?

Keďže po Vianociach je k dispozícii takmer štrnásť dní voľna, predpokladáme, že tento čas plánujete nejako zmysluplne využiť. Zahraničie často býva mimo reálneho rozpočtu, prečo sa teda neskúsiť poobzerať niekde tu nablízku, po okolí?

Nechceme vás k ničomu nútiť, na nič nahovárať. Ale čo takto si s celou rodinou zájsť do Nízkych Tatier do lyžiarskeho a rekreačného strediska Jasná, kde ste boli naposledy hádam pred tridsiatimi rokmi? Pripomeniete si tak časy dávno minulé a deťom pripravíte dovolenku plnú nezabudnuteľných zážitkov.

Nízke Tatry predstavujú synonymum rodinnej dovolenky

Poviete si, že možno máme pravdu, ale odvtedy sa toho isto veľa zmenilo. Áno zmenilo, no výrazne k lepšiemu. Sadnite si do auta a choďte sa presvedčiť osobne na vlastné oči. Tam, kde boli kedysi na mnohých miestach iba holé lúky, dnes uvidíte kvantum kvalitne upravených zjazdoviek rôznej dĺžky s rôznym stupňom náročnosti. Na ich vrchol vás vyvezú tie najmodernejšie vleky a sedačkové lanovky spĺňajúce najprísnejšie bezpečnostné kritériá.

V Jasnej si prídu na svoje ako príležitostní, tak aj pokročilejší lyžiari. A pre tých najodvážnejších vyznávačov adrenalínu sú vybudované plochy so špeciálne upravenými dráhami. Vaše “lyžovaniachtivé” deti zasa do tajov zimných športov zasvätia vyškolení inštruktori. A tak si, či už na lyžovanie, snowboardovanie, alebo iné zimné aktivity v Tatrách, príde naozaj každý – či už skúsený profesionál, alebo len začínajúci amatér.

Štyri hviezdičky kvality dostanú každého hosťa, aj vás

Ubytujú vás vo štvorhviezdičkovom luxusnom hoteli Hotel Grand situovanom hneď vedľa lyžiarskeho areálu. Zdá sa vám už podľa názvu príliš luxusný, príliš nedostupný? Nemusíte sa ničoho obávať, vážne, ceny sú citlivo nastavené nielen pre zahraničnú, ale aj slovenskú klientelu.

Každá slovenská rodina si tu môže dovoliť pobudnúť bez toho, aby jej to vážne narušilo finančný rozpočet. Usteliete si v moderných, štýlovo zariadených izbách so všetkým potrebným vybavením.

Plne vám postačí izba economy alebo štandard a v prípade, ak by ste sa chceli cítiť naozaj ako výnimoční hostia, usteliete si v reprezentatívnych apartmánoch. Hotel Grand v stredisku Jasná je jednoducho top voľba.

Reštauračné služby na medzinárodnej úrovni

Po výdatnej lyžovačke a šantení detí v snehových závejoch doplníte stratenú energiu rôznymi pokrmami pripravovanými kulinárskymi odborníkmi so skúsenosťami v zahraničí. Bohatý jedálny lístok vás plne uspokojí už len tými názvami v ňom.

Predjedlá, polievky, hlavné jedlá a dezerty vo vás zanechajú stopercentné odhodlanie vrátiť sa sem a zopakovať si ten pocit, keď vás niekto obsluhuje a snaží sa vyhovieť vašim chuťovým pohárikom.

Relaxujte v špičkovo vybavených priestoroch hotela

Vo svojich izbách či apartmánoch môžete len tak oddychovať, sledovať televíziu alebo hocikedy zájsť do ostatných hotelových priestorov, rozmanito prispôsobených na trávenie voľného času.

Posedíte si s priateľmi pri rozvoniavajúcej kávičke, poháriku kvalitného vína dovážaného z celého sveta, pozvete partiu na bowlingovú dráhu, zahráte si biliard, popočúvate príjemnú barovú hudbu, no skrátka – budete sa tu cítiť ako v raji.

Vaša drahá polovička zase isto navštívi wellnessové oddelenie, vyhrievaný bazén s vírivkou, masáže, kozmetické salóny, obchody a pod.

Lyžovačka niekedy nie je iba o lyžovaní

Napriek tomu, že na lyžovačku pôjdete predovšetkým kvôli radosti svojich detí zo zimných radovánok, predsa len si chcete nájsť s manželkou chvíle pre seba a vtedy je ideálne, aby sa deti zabavili im vlastným spôsobom.

Preto sú pre ne pripravené v hotelových priestoroch všakovaké aktivity, počnúc preliezačkami, hračkami, maľovankami v detskom kútiku, končiac hotelovým psom Macom, ktorého si každé dieťa zaiste veľmi obľúbi. Okrem toho sa vaše ratolesti môžu naučiť plávať pod dozorom plaveckých inštruktorov alebo sa iba tak vyšantiť v hotelovom bazéne. Pre úplných drobcov sú tu skúsené opatrovateľky.

Vydajte sa po pirátskych cestičkách

Len dvadsať minút jazdy od hotela sa nachádza najväčší aquapark na Slovensku, Tatralandia. To pripomíname pre istotu, ak by vašim deťom nepostačoval hotelový bazén. V Tatralandii nájdu tajomnú pirátsku loď, pravú morskú vodu a v nej sa môžu potápať za chýrnym pokladom.

Vo Fun zóne okúsia zlatú horúčku pri hre “ryžovanie zlata”, jazdu na koni a mnoho iných atrakcií. Poprípade si všetci zájdite do aquaparku Gino Paradise Bešeňová kúsok od Tatralandie. Tam sa rovnako zrelaxujete s celou rodinou po úmornej celodennej lyžovačke.

Ak svoje deti ani týmto nezničíte, vezmite ich jednoducho na túru po okolitých turistických chodníkoch, ukážte im čarovné zákutia slovenskej  prírody. Nechajte sa vyviezť lanovkou na Chopok týčiaci sa 2014 metrov nad morom. Pozrite sa z neho na naše krásne Slovensko a uvidíte, že o rok sa sem vrátite zas.

Položíme vám otázku: Tak už viete, kam s deťmi cez Vianoce? Ako keby sme vás počuli. No predsa do Nízkych Tatier. Lyžovačka a ostatné zimné aktivity v Nízkych Tatrách vždy zostanú vo vašich srdciach.