Kam na zimnú lyžovačku v Nízkych Tatrách?

0
2105

Zima sa už blíži a lyžiarske strediská sa chystajú na svoju zimnú sezónu. Aj keď väčšina Slovákov si pochvaľuje lyžovačku v Rakúsku či Taliansku, aj na Slovensku máme kvalitné zjazdovky. Pripravili sme si teda pre vás zoznam najlepších lyžiarskych stredísk v Nízkych Tatrách.

  • Lyžiarske stredisko Chopok Juh – je súčasťou najväčšieho a najmodernejšieho lyžiarskeho strediska na Slovensku – Jasná Nízke Tatry. Nachádza sa v Nízkych Tatrách na južných svahoch Chopka, približne 22km od mesta Brezno. Stredisko ponúka 8 zjazdoviek s celkovou dĺžkou 10km. Na prepravu lyžiarov sa tu nachádza 6 vlekov a jedna sedačková lanovka. Samozrejmosťou je lyžiarska škola ako aj bežecké trate. Taktiež sú tu dobré podmienky na skialpinizmus.
  • Ski Králiky – lyžiarske stredisko sa nachádza neďaleko Banskej Bystrice. Svojím návštevníkom ponúka 3 zjazdovky, ktoré obsluhujú 2 vleky a jedna 4-sedačková lanovka. Stredisko ponúka aj snowtubing a večerné lyžovanie. Pre bežkárov sú tu k dispozícii upravené bežecké trate.
  • Park Snow Donovaly – lyžiarske stredisko leží na hranici Veľkej Fatry a Nízkych Tatier.  Rozdeľuje sa na dve časti – Nová Hoľa a Záhradište, pričom Nov Hoľa je väčšia a známejšia. Okrem lyžiarskych svahov tu môžete nájsť aj tobogánovú bobovú dráhu a klzisko. Tešiť sa môžete napríklad aj na 6-sedačkovú lanovku či 14 vlekov.
  • Ski Tále – lyžiarske stredisko sa nachádza na Táľoch, neďaleko Brezna. Svojím návštevníkom Ski Tále poskytujú maximálne udržiavané trate a 6 vlekov. Okrem toho je tu aj snowtubing, bežecké trate svah pre začiatočníkov.
  • Lyžiarske stredisko Jasná – Chopok sever – leží v Demänovskej Doline južne od Liptovského Mikuláša na severných svahoch Chopku v Nízkych Tatrách.  V stredisku sa nachádza až 24 zjazdoviek a jedny z najlepších lyžiarskych podmienok na Slovensku. Stredisko sa rozdeľuje na tri menšie časti – Záhradky, Biela púť a Otupné, ktoré sú navzájom pospájané zjazdovkami a lanovkami.
  • Ski Centrum Mýto – nachádza sa na ceste medzi Bánskou Bystricou a Popradom. Vďaka svojmu výnimočnému charakteru lyžiarskych svahov je lyžiarske stredisko homologizované pre FIS preteky. Ponúka kvalitnú lyžovačku pre náročných, ale aj menej zdatných lyžiarov. Nachádza sa tu moderná 4-sedačková lanovka a tri vleky.

Viac informácií o možnostiach ubytovania počas lyžovačky v Nízkych Tatrách nájdete na www.partizan.sk