Keď sa oplatí si za kvalitu priplatiť

0
1668

Rozhodli ste sa pre dovolenku na Slovensku a potrebujete si zabezpečiť vyhovujúce ubytovanie? S výberom môže byť niekedy problém, aj keď v súčasnej dobe vám môžu veľmi pomôcť recenzie jednotlivých hotelov, motelov, penziónov a ubytovní.

Väčšina ľudí na dovolenkách preferuje komfort, a preto uprednostňuje ubytovanie v hoteloch, kde sú im poskytované základné služby a môžu si zabezpečiť celodenné stravovanie alebo aspoň raňajky. Ak sa rozhodnete pre tento typ ubytovania, môžete sa spoľahnúť na to, že hotelový personál sa o všetko postará za vás a vy si tak môžete naplno vychutnať voľné chvíle na dovolenke. Podobným typom ubytovania je penzión, ktorý vám tiež môže zabezpečiť určité služby, navyše v príjemnej rodinnej atmosfére.

Ak preferujete pobyt v prírode alebo spanie pod holým nebom, ideálnym miestom pre vás bude kemping, v ktorom sa môžete ubytovať v stane, obytnom prívese alebo objekte ponúkanom prevádzkovateľom, teda v chate, bungalove alebo zrube. Ubytovanie, hygienická vybavenosť, stravovanie a parkovanie vozidla sa poväčšine nachádzajú priamo v areáli kempu.

Kvalita vs. cena

Odvíjajúc sa od výšky vašich finančných možností, na potulkách po Slovensku sa môžete rozhodnúť pre lacnejšie ubytovanie, ktoré však nemusí spĺňať to, čo si od neho budete sľubovať. Možno siahnete hlbšie do kapsy a radšej zvolíte drahšie ubytovanie, pretože budete predpokladať, že čím viac si zaplatíte, tým lepšie služby vám budú ponúknuté.

Pri výbere ubytovania však buďte obozretní. Nenechajte sa zlákať nízkou cenou, ale ani oklamať službami za príplatok, ktoré nakoniec ani nevyužijete alebo ich nebudete mať k dispozícii. Dôkladne si preto overte spoľahlivosť stránky, na ktorej ubytovanie hľadáte, prezrite si všetky fotografie vášho dočasného „príbytku“, porovnajte si ceny s podobnými ponukami aj na iných stránkach a prečítajte si aj recenzie od spokojných či nespokojných hostí.

Tieto hodnotenia však berte iba s rezervou, pretože každý človek má iný vkus a iné nároky a teda to, čo niekomu vyhovuje, vám, naopak, nemusí. A to, čo by ste vy považovali za prijateľné, iného by úplne odradilo. Rozhodnúť sa môžete nielen na základe kvetnatých opisov samotných ubytovacích zariadení, ale aj podľa hodnotení od návštevníkov daného zariadenia.

Luxus? A prečo nie!

Ak patríte k tým, ktorí si radi vychutnajú luxus, aj na Slovensku máme veľa miest, ktoré toto kritérium spĺňajú. Väčšinou ide o hotely v hlavnom meste alebo obľúbených turistických destináciách, lyžiarskych strediskách a kúpeľných mestách. Jedným takým je aj Grandhotel Praha, ktorý od roku 1905 obohacuje tatranskú históriu. Tento hotel, nachádzajúci sa v Tatranskej Lomnici, sa pýši svojimi 4 hviezdičkami, secesným štýlom a jedinečným wellness centrom. Máte tu možnosť ubytovať sa v jednej zo 106 izieb alebo v niektorom z 19 apartmánov. Pohľadom z okna či terasy sa môžete kochať nádhernou tatranskou prírodou a vrcholmi hôr.

Ak ste milovníkmi Tatier a cestujete sem s rodinou, tatranská pýcha ponúka apartmány ideálne aj pre hostí s malými ratolesťami. Výhľad z balkóna na Nízke Tatry, Belianske Tatry a Lomnický štít bude neopakovateľnou kulisou na rodinné fotografie.

Hotel s top recenziami

Grandhotel Praha ponúka ubytovanie s bazénom, ktoré padne vhod každému po náročnej turistike alebo dokonalej tatranskej lyžovačke. Môžete si teda užiť dokonalý relax jednak vo vírivkách a saunách, ale aj vo vnútornom či vonkajšom bazéne. Pobyt vo vonkajšom bazéne je pre každého návštevníka nezabudnuteľným zážitkom, pri ktorom sa pozerá na popradskú kotlinu cez vodnú hladinu alebo z bazéna v noci pozoruje hviezdne nebo.

Hotel v Tatrách získal 2. miesto v kategórii Najlepší historický Spa hotel v Európe za rok 2017 a naozaj sa nemá za čo hanbiť. Svojou perfektnou polohou v lone prírody, profesionálnym prístupom personálu, skvelým šéfkuchárom a dokonalým wellness centrom si získa každého a spokojní z neho odídu aj náročnejší zákazníci. V tomto prípade sa oplatí si za kvalitu aj priplatiť.