Kedy sa oplatí využiť služby externej firmy v podnikaní

0
1853

Založenie firmy nie je nič jednoduché, aj keď by mohlo byť. Napríklad v takom Estónsko si dokážete založiť vlastnú firmu z pohodlia domova prostredníctvom internetu. A na Slovensku? Pripravte sa na približne 2 týždne plné byrokracie, vyplňovania formulárov, behania po úradoch a aj na to, že ak to budete chcieť zvládnuť, váš automatický kávovar sa prakticky nezastaví. Existuje však spôsob, ako sa tomu môžete vyhnúť. Ako?

Nechajte to na externú firmu

Ak sa chcete tomuto vyhnúť, obráťte sa na externú firmu, ktorá pre vás založí spoločnosť na kľúč. Vy len podpíšete potrebné dokumenty, raz zájdete na daňový úrad a tým 13 krokom, v ktorých by sa zakladanie spoločnosti dalo popísať, sa hravo vyhnete. Medzi špičku na Slovensku, ktorá sa zaoberá zakladaním spoločností, patrí firma M2B.sk. Ak by ste mali záujem aj o založenie sro v Čechách, Maďarsku či európskej spoločnosti, je tu pre vás.

Prečo zakladať spoločnosť v Česku

Existuje niekoľko dobrých dôvodov, prečo si založiť sro v Česku. Jedným z nich je napríklad výška základného imania. Zatiaľčo na Slovensku je to minimálne 5000 eur, v Českej republike si vystačíte so základným imaním v hodnote 1 Kč. To však nie je všetko, nadávate aj vy na daňové licencie a chcete sa ich zbaviť? Jediným spôsobom je likvidácia vašej spoločnosti. No v Česku daňovú licenciu neplatíte. Hoci súčasná vláda sľúbila rušenie daňových licencií, veľmi sa jej do toho nechce, vyjadrili sa diplomaticky, že zrejme tak urobia najskôr budúci rok. Ale ktovie?

Kvalitné služby sa vždy zídu

Chcete získať kvalitné služby spojené s účtovníctvom, zakladaním či rušením spoločnosti, zbavením sa daňovej licencie alebo zmien v obchodnom registri? Navštívte stránku M2B.sk a zverte svoje podnikanie do rúk profesionálom s ľudským prístupom.

Autorské právo: olegdudko / 123RF Reklamní fotografie