Kúpelňa ako luxusné domáce wellness centrum.

0
2507

Keď patríte medzi šťastlivcov, ktorí nemusíia pri návrhu kúpelne riešiť problémy s malým priestorom, asi radi využijete možnosť vytvoriť vo svojej kúpelni luxusné domáce wellness, kde môžete pravidelne relaxovať.

Keď skutočne máte v kúpelni dostatok priestoru, doprajte si luxus kombinácie sprchového kúta a vane, ktorá umožňuje pohodlný kúpeľ aj pre dvojicu. Skutočne veľká kúpelňa umožní aj umiestnenie relaxačného ležadla, ktoré môžete využíť pre relaxáciu po kúpeli, prípadne pre partnerské masáže.

Pre pohodlnú relaxáciu odborníci odporúčajú vybaviť vaňu aj sprchový kút variabilným zariadením, ktoré umožní striedať spôsoby využitia a vytvoriť v nich priestor pre hydroterapiu.

Sprchový kút – k základnému vybaveniu luxusne zariadeného sprchového kúta by mal byť duálny sprchový systém, ktorý je kombináciou ručnej sprchy a pevnej či nastaviteľnej hlavovej sprchy so systémom „rain“ alebo „vodopád“.

Ďalším vybavením, pomocou ktorého môžete sprchový kút povýšiť na špičkové relaxačné wellness zariadenie, je hydromasážny sprchový panel, ktorý k ručnej a hlavovej sprche pridá ešte sústavu hydromasážnych trysiek pre masáž celého tela. Podľa typu sprchového kúta si môžete vybrat hydromasážníy panel, určený pre montáž na stenu alebo do rohu.

V prípade sprchového kúta s hydromasážou je samozrejmosťou použitie uzavretého sprchového kúta so sprchovými dverami. Obľúbeným materiálom pre sprchové kúty a dvere je bezpečnostné  sklo, ideálne s ochranou proti usadzovaniu vodného kameňa a iných sedimentov, napríklad patentovaný systém AntiCalc® od RAVAK.

Vaňa – umožňuje relaxáciu iba v prípade, že je dostatočne priestorná, bezpečná a vybavená doplnkami, ktoré umožňujú maximálne pohodlie. V prípade vane je kľúčovou vlastnosťou veľkost, dizajn a materiál, z ktorého je vyrobená. Najmodernějším materiálom je akrylát a tzv. liaty mramor s povrchovou úpravou GelCoat, ktorá chráni povrch vane proti opotrebeniu, poškrabaniu a pôsobeniu běžne používaných kozmetických a čistiacich prípravkov. Povrch akrylátových vaní je veľmi lesklý a vďaka antibakteriálnej úprave povrchu je nenáročný na údržbu. Akrylátový povrch má v porovnaní s plechovou vaňou veľkú výhodu v tom, že je pocitovo vždy teplý, takže vaňa nie je na dotyk chladná.

vana-freedom-celek

Vaňu je možné vybaviť aj hydromasážnym systémom – s tryskami  pre vzduchovú alebo hydromasáž. Vaňu s masážnym systémom je možné doplniť nadštandardnou výbavou, ako napríklad dezinfekcia, ohrev vody alebo chromatoterapia, ktorá vášmu kúpeľu aj kúpelni dodá neopakovateľnú atmosféru zafarbenú jedným zo štyroch nastaviteľných farebných tónov svetla.

Pre maximálne pohodlie pri kúpeli je možné vaňu vybaviť aj mäkkými opierkami hlavy, držadlami a protišmykovými plochami.

Keď máte v kúpelni priestor iba pre vaňu, bez sprchového kúta, odporúčame vybrať si vaňu s plochým dnom a vaňovou zástenou, ktorá vám umožní vo vani okrem kúpeľa aj pohodlné sprchovanie.

V luxusnej kúpelni by nemali chýbať ani termostatické vodovodné batérie, ktoré zabezpečia stabilnú teplotu tečúcej vody a zabránia opareniu pri náhlom poklese tlaku studenej vody.

Luxusný štýl kúpelne zvýraznia aj luxusné doplnky do kúpelne a umiestnenie veľkého zrkadla.