Bankovníctvo inak

0
2373
Portrait of a happy woman buying online with a smart phone outdoors

Mnohí z nás si možno pri slove banka vybavia bezmocnosť čokoľvek zmeniť. Či už ide o nekonečné poplatky za každú drobnosť, neprehľadné pravidlá, či neférovú politiku voči „malým“ klientom, banky predstavujú vo väčšine prípadov nutné zlo, s ktorým sme nútení prichádzať do styku. Funguje to tak už dlhú dobu a v podstate sme si na to zvykli. Jedna banka sa však túto povesť rozhodla zmeniť a úplne otočila prístup ku klientom, ako aj praktiky poskytovania služieb. Ide o spoločnosť mBank, ktorej účet bez poplatkov, ako aj prehľadné a intuitívne rozhranie internetbankingu znamenali zmenu v starých bankových stratégiách. Tento finančný inštitút sa nachádza na našom trhu od roku 2007 a svojím nízkonákladovým konceptom si získal mnohých klientov čerpajúcich z bonusov, ktoré poskytuje. Nezameriava sa pritom len na bežných občanov, ale aj na podnikateľské subjekty a všetkým ponúka komplexný balíček služieb.

Výhody oproti konkurencii

Azda najväčšou výhodou mBank oproti klasickým bankám je pohodlie, s akým vybavíte všetky operácie. Prehľadný systém internetového bankovníctva umožňuje realizovať všetky žiadosti prostredníctvom webového rozhrania. Tam dokážete meniť limity, zakladať nové účty alebo robiť platby bez potreby naháňania pobočiek a čakania v radoch. Dokonca aj taká pôžička sa dá vybaviť pohodlne týmto spôsobom a pritom za jej poskytnutie neplatíte žiadny poplatok, podobne ako neplatíte za vedenie účtu. Áno, čítate správne, mBank poskytuje pôžičky bez poplatkov a skrytých platieb. Dnes však nestačí poskytovať výhodné produkty, ale je potrebné poskytnúť ich tak, aby boli vždy „po ruke“. Mobilná aplikácia je jedna z vecí, ktorú ocenia hlavné mladí klienti. Umožní im nahliadnutie do účtov, prípadne robenie rýchlych prevodov priamo z mobilu, a to doslova hocikde. Je evidentné, že táto banka oslovuje širokú škálu klientov a všetkým má čo ponúknuť. Zameriava sa na jednoduchosť a transparentnosť všetkých operácii.

Zvýhodnenie nevýhodných pôžičiek

Situácia je taká, že neraz je to iba hypotéka, čo garantuje mladým rodinám zabezpečenie vlastného bývania. V minulosti väčšina bánk ponúkala nevýhodné úrokové sadzby, ktoré  nebolo možné ovplyvniť z pozície bežného klienta. Dnes sa však refinancovanie hypotéky stalo bežným spôsobom, ako sa zbaviť nevýhodných pôžičiek z minulosti. Stačí si starú hypotéku preniesť do mBank a zaručene dostanete tie najlepšie podmienky, aké sa nachádzajú na trhu. Podobne, ako pri iných úkonoch, celý proces je rýchly, transparentný, bez rizika skrytých poplatkov alebo neférových praktík. V prípade, že nájdete lepšiu ponuku oproti tej, ktorú ponúka mBank, rozdiel Vám bude doplatený a pripraviť sa môžete na najlepšie podmienky počas celej doby splácania. Neváhajte a založte si účet v mBank, refinancujte hypotéku alebo preneste Vaše finančné operácie do prehľadného prostredia internet bankingu. Pripojíte sa tak k zástupu spokojných klientov tejto spoločnosti. 

Foto: © [Antonioguillem] / Dollar Photo Club