Zruby ponúkajú moderné a ekologické bývanie

0
2597

Zruby, ktorých kolískou je Kanada a Škandinávia, už dávno nie sú záležitosťou výhradne horských oblastí. Záujemcovia o nové bývanie stále častejšie vymieňajú klasické murované stavby za moderné zruby z prírodného materiálu. Hoci sa u nás so zruby stretávame zatiaľ zriedkakedy, záujem o túto variantu vzrastá. Hlavným dôvodom sú ekologické materiály z obnoviteľných zdrojov a lepšia cenová dostupnosť.

Zrub môže slúžiť buď na rekreáciu, alebo na trvalé bývanie. V prípade druhej varianty je dôležitý kompletný komfort, ktorý je charakteristický pre bežný rodinný dom. V nasledujúcich riadkoch si prezradíme výhody tohto ekologického stavenia.

Výhody

Máloktorá stavba sa môže pýšiť zdravším a útulnejším interiérom. Veľa ľudí sa pre zrub rozhoduje práve z tohto dôvodu. Vnútorné priestory nie sú uzavreté stenami a plastovými oknami. Dom prirodzene dýcha a drevo zaisťuje priaznivé klíma v miestnostiach. Schopnosťou dreva je absorbovať prebytočnú vlhkosť a v opačnom prípade ju uvoľňovať. Zruby sú ideálnym riešením pre ľudí s respiračnými ochoreniami a alergikov.

Nespornou výhodou je perfektná izolácia stavby, s čím sú späté nižšie náklady na vykurovanie. Drevo obsahuje duté vlákna, ktoré zabezpečujú dobrú izoláciu a odrážajú vytvorené teplo späť do domu. Pre porovnanie, 20 cm dreva má rovnaké izolačné vlastnosti ako 90 cm široké múry.

Významným argumentom je ekologickosť stavby. Drevo predstavuje stopercentne recyklovateľný a obnoviteľný materiál. Minimálna produkcia odpadu pri realizácii zrubu potvrdzuje šetrnosť k životnému prostrediu.

Kto stavia zruby?

Gasparik, s.r.o. je rodinná firma, ktorá sa už od roku 1991 zaoberá výstavbou zrubov. Spoločnosť kladie dôraz na kvalitu použitých materiálov, rýchlosť výstavby a spokojnosť zákazníkov. Na konte má už veľa úspešných projektov a vy môžete byť ďalším.