Kvalitné manželské postele s pridanou hodnotou

0
4106

Výber správnej manželskej postele je neľahkou záležitosťou. Vyžadujeme od nej nielen ideálne podmienky na pohodlný spánok, ale zároveň chceme, aby vyzerala atraktívne, zapadla medzi ostatné zariadenie spálne a často nám poskytla aj službu navyše. A tou je efektívne využitie miesta pod posteľou. Manželské postele s úložným priestorom sú v súčasnosti veľmi vyhľadávaným artiklom, najmä v domácnostiach žijúcich v malých bytoch s obmedzujúcou rozlohou. Ako by mal takýto priestor vyzerať a aké riešenia úložných miest v posteliach sú dostupné?

Základom je správne odvetrávanie

Ak sa rozhodujete pre manželskú posteľ s úložným priestorom, ešte pred kúpou by ste mali preskúmať, akým spôsobom je tento priestor odvetrávaný. Pri spánku naše telo produkuje vlhkosť, ktorá prechádza do matraca a z neho následne aj do úložných miest. I keď sa počas dňa táto vlhkosť dokáže odviezť z postele práve cez matrac, len to však nestačí. Každá posteľ s úložným priestorom by mala mať zabezpečené odvetrávanie aj zo spodnej strany. Kupujte preto len kvalitné manželské postele stojace na nožičkách či tie, ktoré majú v spodnej časti úložných priestorov rozličné vetracie otvory. Vyhnete sa tak tvorbe plesní, húb, nepríjemnému zatuchnutiu a rovnako si zabezpečíte aj zdravý spánok.

Postele s úložným priestorom v štýle váľandy či vo forme praktických zásuviek

Úložné priestory v posteliach môžu mať hneď viaceré formy. Úplnou klasikou je prevedenie so sklápateľným matracom a roštom, pod ktorými sa nachádza veľkokapacitné odkladacie miesto. Tento systém nájdete najmä v čalúnených posteliach. Ak však chcete do svojej spálne drevenú a naozaj kvalitnú manželskú posteľ s pridanou hodnotou, úložné priestory v nej budú riešené zrejme inak. Najmä ako rozličné zásuvky, ktoré dokážu okrem skladovania vecí aj oživiť dizajn postele a celkový vzhľad vašej spálne. Tieto zásuvky sa väčšinou nachádzajú na bokoch postelí, no v ponuke obchodov s nábytkom nájdete aj menej tradičné riešenia so zásuvkami z ich prednej strany. V niektorých posteliach dokážu takéto zásuvky nielen poskytnúť priestor na skladovanie sezónnych vecí, ale plnohodnotne nahradiť komodu či dokonca celú skriňu.