Magnet fishing – hor sa na lov!

0
1594

Že ste o tom ešte nepočuli? Magnet fishing je rozhodne zaujímavý koníček, ktorý má kopu výhod. O čo sa vlastne jedná a čo na to potrebujete?

Určite ste už niekde v správach alebo dokumentárnom filme videli zábery toho, čo sa nachádza na dne morí, oceánov, riek a jazier. Ľudská činnosť je viditeľná takmer na všetkých miestach našej planéty a možno by ste to nečkali, ale veľká väčšina ľudského odpadu sa nachádza práve na dne rôznych vodných plôch. Bohužiaľ, mnoho ľudí vníma jazerá, moria a rieky ako ideálne miesto na vyhadzovanie odpadkov, najmä takých, ktoré ihneď klesnú na dno. Tak sa na dná dostávajú rôzne predmety úmyselne. Čo s tým však má magnet fishing? V hlbinách vôd sa nachádza aj mnoho predmetov, ktoré sa tam dostali nedopatrením a práve také sú zaujímavé. Keď si užívate luxusnú plavbu na lodi po nejakej vodnej priehrade, chystáte sa spraviť si fotku svojím novým Iphonom X, ale práve v momente, keď si prechytávate telefón do druhej ruky, vlna zahojdá palubu lode a telefón vám padne do vody. Asi za ním nebudete skákať a snažiť sa ho zo studenej vody vyloviť, necháte ho napospas osudu. A práve tu začína magnet fishing.

Poklady traste sa!

Cenné predmety sú kovové, keď sa teda rozhodnete, že idete loviť poklady z dna vody, budete potrebovať magnet pre lovcov pokladov. Magnet fishing si však vyžaduje poriadny magnet, nie len nejaký hračkársky. Magnet pre lovcov pokladov môžete nájsť napríklad v ponuke spoločnosti Unimagnet. Zvoliť si môžete model M-9, ktorý má magnetickú silu 135 kilogramov, M-10 s magnetickou silou 198 kilogramov alebo kráľa všetkých lovcov pokladov, magnet typu F300. Ten má na rozdiel od magnetov M-9 a M-10 magnetickú silu z oboch strán, je tak použiteľnejší na skutočný lov. Tieto magnety môžete používať kdekoľvek na čokoľvek, či už je to čistenie miestneho potoka od kovového odpadu alebo hľadanie pokladov na dne oceánu. A magnetický lov sa môže začať!