Máte problémy so zrakom? Dajú sa riešiť!

0
1989

Začínajú vám vadiť okuliare, ktoré neustále niekde strácate? Alebo vás už obťažujú kontaktné šošovky a radi by ste sa ich nadobro zbavili? Nie je to nemožné. Opäť sa môžete tešiť z dokonalého zraku a uľahčiť si tým život.

Nechajte si operovať oči laserom

Mnoho ľudí má z operácie očí laserom obavy. Nie je však dôvod. Jedná sa totiž vo väčšine prípadov o krátky a naozaj bezbolestný zákrok. A výsledkom je spravidla návrat zdravého zraku. Existujú nejaké riziká? Samozrejme, ako pri všetkých iných typoch operácií, aj tu nemusí byť výsledok stopercentný. Platí totiž, že v mladom produktívnom veku, cca do 35 – 40 rokov, je výsledok a efektivita operácie vyššia. Takéto zákroky sú však určené aj pre starších ľudí, pričom je možné výsledky zlepšiť opakovanými operáciami. A aké problémy takáto operácia dokáže vyriešiť? Okrem bežnej krátkozrakosti, či ďalekozrakosti, napríklad aj astigmatizmus, teda nerovnomerné zakrivenie očnej rohovky.

A čo po operácii? Budem mať bolesti? Aj to je častá otázka budúcich pacientov. Aj keď je zákrok bezbolestný a vykonáva sa v lokálnej anestézii, po zákroku môžu nastať isté komplikácie. No je to skôr výnimočné a nestáva sa to takmer vôbec. Môže sa stať, že sa netvorí dostatočné množstvo sĺz, čo je však riešené aplikáciou umelých sĺz a ide o dočasný stav. Občas sa tiež stane, že chyba zraku nie je operáciou odstránená 100%-ne. Kvalitná klinika je však schopná v rámci doživotnej záruky operáciu zdarma zopakovať.

Vyberte si kvalitnú kliniku

Práve dobrý výber kliniky je základom úspechu operácie. Voliť by ste mali takú kliniku, ktorá dokáže ponúknuť viacero typov laserových operácií. Preto sa určite neobjednávajte na zákrok v neserióznych a neoverených klinikách. Zárukou je napríklad laserové centrum v Bratislave, ktoré ponúka rôzne typy operácií v závislosti od konkrétnych problémov pacienta. Skúsený tím odborníkov zaručí, že operácia očí v Bratislave vám vráti bezchybný zrak a budete sa opäť tešiť z plnohodnotného života.