Môžu silikónové implantáty vybuchnúť v lietadle?

0
1743

Estetická chirurgia je na vzostupe, dôvodom je nielen široká ponúka služieb od liposukcie cez zmenšenie nosa až po zväčšenie prsníkov a jej neustále rastúca kvalita, ale aj to, že spoločnosť sa stále otvára a nepozerá na vás cez prsty, ak sa rozhodnete podstúpiť takýto zákrok. Existuje však mnoho mýtov, ktoré vás od takéhoto zákroku môžu odradiť. S jedným z nich sa stretnete, keď sa rozhodnete pre silikónové implantáty – istotne ste už počuli o tom, že vám počas letu môžu silikónové prsia vybuchnúť, v lepšom prípade sa iba zväčšia. Je to naozaj pravda?

Máte sa čoho obávať?

Ak ste sa rozhodli pre zväčšenie prsníkov, zrejme ste si pozerali na internete všetky možné riziká, s ktorými sa môžete stretnúť. A s najväčšou pravdepodobnosťou ste narazili aj na mýtus, ktorý hovorí o tom, že silikónové implantáty vám počas letu lietadlom môžu vybuchnúť, prípadne sa „iba“ zväčšia. Je to známa legenda, dokonca je riešili aj v slávnom americkom programe Myth Busters (Krotitelia mýtov). A ako tento mýtus dopadol? Silikónový implantát je maximálne stabilný a pri zmene tlaku nedochádza k žiadnej zmene objemu. To máte väčšiu šancu, že vás pichne kostica z podprsenky, ako že vám pri lete hrozí zväčšenie implantátov. Takže ak máte silikónové implantáty, pokojne môžete byť aj kozmonautkou.

Ako prebieha operácia

Ak idete podstúpiť zákrok zväčšenia prsníkov, určite vás zaujíma, aké možnosti vloženia implantátov máte. Všetko to záleží od vášho tela a konzultácie s chirurgom. Jednou z troch možností je rez na mieste, kde sa prsník stretáva s hrudník. Druhým spôsobom je vloženie implantátu vďaka rezu okolo tmavej pokožky pri bradavke. Treťou možnosťou je vloženie silikónových implantátov cez rez vykonaný v oblasti pazuchy. Chcete sa dozvedieť o tejto možnosti viac? Navštívte stránku inštitútu zdravia a krásy Frais.sk.

Autorské právo: dundanim / 123RF Reklamní fotografie