Na čo slúži virtuálne sídlo firmy

0
2308

Existuje množstvo spôsobov v podnikaní, ako si ušetriť čas alebo peniaze. Čas dokážete skvelo ušetriť vďaka kúpe ready made spoločnosti, ktoré vám umožnia začať podnikať už do 24 hodín od ich kúpy, takže žiadne 14 dňové čakanie, kým prebehne neuveriteľne zdĺhavý proces zakladania novej spoločnosti. A kde môžete ušetriť? Takmer všade, no nie vždy sa to oplatí. Ak by ste sa rozhodli šetriť na vašom zákazníkovi, je to cesta do pekla. Ale taká virtuálna kancelária? Skvelý spôsob.

Čo je virtuálne sídlo

Každý podnikateľ potrebuje mať svoje registračné sídlo, tzn. adresu, ktorú používa ako sídlo pre svoju firmu a má ju zapísanú v obchodnom registri. No už nie každý potrebuje skutočné kancelárske priestory za stovky eur mesačne. Pretože navštevuje svojich klientov na ich adrese, využíva coworkingové centrum alebo pracuje z domu. Tak načo si potom prenajíma kanceláriu? Pretože nemá k dispozícii žiadnu vlastnú nehnuteľnosť, na ktorú by si mohol zapísať sídlo svojej spoločnosti. Majitelia bytov, v ktorých žijete v podnájme, odmietajú udeľovať svojim podnájomníkom čo i len prechodné bydlisko, nieto súhlas pre sídlo spoločnosti. A práve toto vyrieši virtuálna kancelária. 

Pre koho ju určené

Virtuálne sídlo spoločnosti vám dáva iba adresu a služby, ktoré máte v cene – preberanie pošty, jej online sledovanie a možné naskenovanie a preposlanie na mail – takže nie je vhodné pre úplne každého. No ak ste začínajúci podnikateľ a nepotrebujete kancelárie, je to skvelý spôsob ako ušetriť značnú sumu. Okrem toho sa oplatí aj pre zahraničných podnikateľov, ktorí chcú mať firmu so sídlom na Slovensku, ale vedia, že všetku svoju činnosť budú vykonávať v zahraničnej centrále. Chcete sa o tejto možnosti dozvedieť viac? Navštívte stránku Sidlo-firmy.sk.

Autorské právo: jetcityimage / 123RF Reklamní fotografie