Na dovolenku s autom.

0
1691

 V dnešnej dobe lacných dovoleniek last minute leteckou dopravou nielen do exotických krajín, ale aj do Chorvátska, už len málokto preferuje cestovanie na dovolenku autom. No má to svoje výhody. Okrem toho, že je cestná doprava stále podstatne lacnejšia ako letecká, cestovanie autom ponúka aj ďalšie výhody, ktoré určite oceníte.

Cestovanie autom Vám v prvom rade umožňuje zobrať si so sebou aj veci, ktoré by sa Vám do kufra nezmestili a do lietadla by ste ich možno nedostali ani za príplatok. Napríklad také tenisové rakety, ktoré by ste preferovali ako príručnú batožinu, aby sa Vám v batožinovom priestore nezlomili Vám na letisku nepovolia.

Minulý rok sme s manželom cestovali letecky na jeden ostrov v Španielsku. Manžel si zo sebou zobral svoje obľúbené tenisové rakety a dal si ich do príručnej batožiny. Pri check-in nám pani za prepážkou oznámila, že rakety musia ísť do kufra, lebo nemôžu byť súčasťou príručnej batožiny. Manžela, keď ma videl ako ich doslova „rvem“ do preplneného kufra, skoro trafil šľak. Samozrejme, že pri veľmi citlivom zaobchádzaní prepravcom s našou batožinou došlo k prasknutiu rúčky rakety. Odvtedy si za dovolenkovú destináciu vyberáme len také miesta, na ktoré sa môžeme dopraviť autom.

Ďalšou nespornou výhodou je možnosť zbaliť sa na dovolenke aj skôr, v prípade, že sa potrebujete náhle vrátiť domov. Takisto si môžete do auta nabaliť aj svojho domáceho miláčika, pokiaľ Vám to umožní hotel, v ktorom ste si dovolenku zarezervovali. Nie ste limitovaní príchodom a odchodom ako pri leteckej doprave. Na dovolenku vyrazíte kedy chcete, a takisto odchádzate kedy Vám to vyhovuje.

A dobrá rada na záver. Ak sa aj Vy rozhodnete ísť na svoju letnú dovolenku autom, určite nezabudnite na kvalitné letné pneumatiky. Neviete aké počasie Vás cestou zastihne,  a aby ste sa vyhli komplikáciám s ojazdenými pneumatikami, ktoré už tak dobre nedržia na mokrej vozovke, ale sú náchylné na aquaplaning, vyberte sa do najbližšieho autoservisu a nechajte si ich pred cestou skontrolovať, prípadne vymeniť.

Foto khunaspix / freedigitalphotos.net