Ničia vás pôžičky? Oddlžte sa

0
1997

Žiť na dlh je životný štýl dnešnej doby. Nikto nechce šetriť do prasiatka a tešiť sa, že za pol roka si kúpi novú televíziu, ďalší rok si našetrí na dovolenku a behom 5 rokov na automobil. Každý chce mať všetko a najlepšie okamžite. Na tento trend samozrejme reagujú všetky finančné inštitúcie a podnikavci. Veď kúpiť si auto na leasing, televíziu na splátky a užiť si dovolenku vďaka pôžičke nie je problém!

Požičiavať a užívať si je veľmi návykové a ľahko môže dôjsť k spadnutiu do dlhovej pasce. Je to stav, kedy človek nie je schopný plniť svoje záväzky voči veriteľom. Ľudia, ktorí majú nadmerné dlhy sú v ťaživej situácii. Prestávajú racionálne uvažovať a bezhlavo si požičiavajú naďalej a stále viac, aby mali na pokrytie splátok. Na týchto ľuďoch parazitujú rôzni špekulanti a úžerníci, ktorí sú schopní kvôli „pár eurám“ človeka donútiť podpísať prázdnu zmenku, či ručenie nehnuteľnosti.

Na pomoc týmto ľuďom prichádzajú rôzne organizácie a komerčné spoločnosti. Aj medzi nimi sa nájdu „šmejdi“ (v prípade neziskových organizácií sa jedná o ľahostajnosť či nedôslednosť), ktorá človeka dostane do ešte väčších problémov.

Ohrozené skupiny ľudí

Je overené praxou, že medzi ohrozené skupiny obyvateľov z hľadiska zadlžovania patria predovšetkým ľudia so základným vzdelaním a nízkymi príjmami, ďalej ľudia zo strednej vrstvy, ktorí následkom nesprávnych investícií (napr. do bývania) či strate doterajších príjmov sa ľahko dostanú do dlhovej špirály. K ďalším ohrozeným skupinám patria seniori, rodičia samoživitelia, rodičia nezodpovedných zadlžených detí, ľudia po výkone trestu či skončení ústavnej výchovy. Toto pravidlo potvrdzujú výnimky v podobe vysokoškolákov či neúspešní podnikatelia, ktorí precenili svoje sily.

http://www.dreamstime.com/-image17279235

Prvá Oddlžovacia s.ro.

Medzi najúspešnejšie a rešpektované oddlžovacie spoločnosti patria  Prvá Oddlžovacia s.ro. – www.prvaoddlzovacia.sk.  Spoločnosť je na trhu už od roku 2012. Prvá oddlžovacia za dobu svojho fungovania pomohla tisícom klientov, zachránila stovky nehnuteľností a svojim klientom ušetrila tisíce eur. Ako takáto pomoc prebieha?

Hlavnou podmienkou je, aby klienti boli ochotní svoje dlhy aktívne riešiť a hlavne sa už ďalej nezadlžovali. Ak je človek zmierený so svojim osudom a chce bojovať, pripravia mu oddlžovací špecialisti finančnú analýzu. Na jej základe je nájdené vhodné riešenie a plán oddlženia. Väčšina klientov využíva takzvanú Správu dlhov.

Správa dlhov

Správa dlhov je služba, v ktorej špecialisti z Prvej oddlžovacej minimalizujú svojim klientom finančnú stratu, poskytujú právnu pomoc, ochranu majetku (napr. pred exekútormi či vymáhačmi) a všeobecne prevezmú celú agendu. Aktívne jednajú s veriteľmi, napádajú pochybné zmluvy či neetické pokuty a vyjednávajú pre dlžníkov výhodnejšie podmienky.

Medzi ďalšie služby, ktoré Prvá oddlžovacia ponúka, patrí vybavenie osobného bankrotu a dohodnutie pôžičky na záchranu nehnuteľnosti.

Nečakajte, až Vám dlhy prerastú cez hlavu. Čím skôr sa začnú riešiť, tým viac peňazí a starostí ušetríte.

Prejeme všetkým život bez dlhov!