Voľný čas si dobre rozvrhnite

0
1677

Pozná to každý z nás, stres v práci, dôležité termíny a zrazu nemáme čas na nič, neraz ani na dostatočný spánok. Práve takýto životný štýl však môže byť zdrojom pre viaceré ochorenia, keďže dlhodobý stres ničí nielen našu psychiku, ale aj obranyschopnosť.

Ak sa teda chceme v dobrom zdraví a kondícií udržať aj do vyššieho veku, za počítačom, alebo pred televíziou to rozhodne nepôjde. Dôležité teda je aj oddychovať, no na relax si najskôr musíte nájsť čas. Skúste teda svoju prácu zefektívniť prípadne o pomoc požiadať kolegov. Aby ste nemuseli aj doma dobiehať zameškané pracovné povinnosti.

V prípade, že sa Vám podarí ukradnúť si pár chvíľ pre seba, nevenujte sa len bezduchému oddychu a ničnerobeniu. Aktívny oddych totiž dobije Vašu energiu ešte viac a rýchlejšie, aj keď sa to na prvý pohľad nezdá. V každom prípade sa venujte tomu, čo v práci nutne zanedbávate. Väčšina z nás tak pracuje najmä za počítačom a pohybu sa venuje maximálne keď ide na obed. Ľudské telo však potrebuje viac aktivít, preto mu ich musíme dopriať vo voľnom čase. Cvičenie naštartuje aj Vás, len si naň treba zvyknúť. Ak nemáte čas, alebo chuť po práci cestovať aj do posilňovne, zrejme by Vám viac vyhovela domáca telocvičňa. Nepotrebujete až tak veľa miesta a so správnou posilňovacou lavicou dokážete precvičiť všetky svaly aj v pohodlí svojho domova.

Sú však aj povolania, ktoré si vyžadujú fyzickú zdatnosť. V takomto prípade zrejme nemáte náladu aj doma dvíhať činky. Víťazí teda duševná aktivita, no radšej siahnite po dobrej knihe. Ak často navštevujete výherné automaty vedzte, že na výhru máte naozaj len malé šance.