Nepríjemnosti na dovolenke? Zaplatí ich vaša poisťovňa

0
2036

Každá cesta do zahraničia je spojená s určitým rizikom. V cudzine môžu mať aj tie najmenšie nepríjemnosti komplikované riešenie, nehovoriac o dodatočných výdavkoch. Úpal, zlomená noha alebo stratené doklady sú situácie, na ktoré človek nie je nikdy úplne pripravený. Napriek tomu vás však väčšie ani menšie problémy počas vášho pobytu v zahraničí nemusia vyviesť z miery.

Zdravotný preukaz len pre základné ošetrenie

Mnohí klienti sa mylne domnievajú, že pri ceste do zahraničia ich chráni európsky preukaz zdravotného poistenia. Na základe tohto preukazu síce máte nárok na ošetrenie, ale iba v rovnakom rozsahu ako majú občania danej krajiny. Za každý nadštandardný lekársky úkon si už musíte priplatiť. V súkromných nemocniciach a lekárskych zariadeniach si celú liečbu, vrátane základného vyšetrenia, hradíte sami. S cestovným poistením však máte nárok na náhradu všetkých týchto nákladov bez ohľadu na to, či vás ošetrili v štátnej nemocnici alebo v súkromnom zariadení. Poistenie do zahraničia vám pritom kryje chrbát v mnohých ďalších prípadoch. Nie je nič neobvyklé na tom, keď turisti poškodia majetok tretej osoby alebo inštitúcie, stratia doklady alebo im niekto ukradne batožinu. Aj tieto škody za vás uhradí poisťovňa a prostredníctvom asistenčnej služby sa postará, aby ste vzniknutú situáciu zvládli čo najlepšie.

A čo je dôležité, uzatvorenie cestovného poistenia vám zaberie len pár minút. Stačí, ak vyskúšate praktické porovnanie cien cestovného poistenia. Takto nájdete nielen najvýhodnejšiu ponuku a na cestovnom poistení ušetríte peniaze, ale môžete si ho uzatvoriť aj na poslednú chvíľu, večer pred odchodom do zahraničia. Pri uzatváraní poistenia si však dajte pozor na zvolený rozsah. Ak sa na dovolenke plánujete venovať adrenalínovým alebo rizikovým športom, základné cestovné poistenie vám tieto riziká nepokryje. Musíte si uzatvoriť aj pripoistenie rizikových športov. Rovnako tak môžete prostredníctvom pripoistení chrániť svoju batožinu a doklady alebo, ak cestujte autom, môžete si od poisťovne zaistiť technickú pomoc prostredníctvom rozšírenej asistencie. Pomocou dostupných pripoistení cestovného poistenia si môžete svoje poistenie na dovolenku vyskladať presne podľa vašich potrieb. Pozorne si však preštudujte jeho celkový rozsah a možné výluky. Stále platí, že so správne zvoleným cestovným poistením vás žiadna nepríjemnosť len tak nezaskočí.

 

Zdroj obrázka: pexels.com