Nový verzus použitý – oplatí sa iPhone z druhej ruky?

0
3300

Rozhodovanie sa medzi novým a použitým telefónom môže byť náročné, my vám s výberom trochu pomôžeme. Aké výhody prináša nový telefón a naopak, prečo sa oplatí iPhone bazár?

Na svete existujú dva základné typu ľudí. Takí, ktorý zásadne kupujú iba nové veci a o použitých veciach z bazáru nechcú ani počuť. A na druhej strane zas takí, ktorí bez problémov nakupujú použité veci a kúpu nových považujú za zbytočnú stratu peňazí. To, ktorý prístup je výhodnejší, je len na vašom posúdení. Klady a zápory kúpy nových verzus použitých vecí sú jasné, môžu sa však líšiť v závislosti od toho, čo kupujete. Sú jednoducho veci, ktoré sa oveľa viac oplatia kupovať použité, ale na druhej strane sú tu aj veci, ktoré je lepšie kupovať ako nové. A tak pomaly prechádzame na tému mobilných telefónov, špeciálne Apple iPhone. Ako je to v prípade mobilov? Oplatí sa viac úplne nový iPhone alebo je výhodnejšie využiť Apple iPhone bazár? Poďme sa na to pozrieť.

Nový iPhone

Čo získate v prípade, že si budete dlho a tvrdo šetriť a následne si za svoje ťažko našetrené peniaze kúpite nový iPhone? V prvom rade pravdepodobne budete veľmi šťastný, že ste si konečne splnili svoj veľký sen. Zo škatuľky vytiahnete svoj úplne nový telefón a začnete sa s ním hrať. Následne prvotná radosť opadne a vy ho používate ako akýkoľvek iný telefón. Po čase však možno prídete do štádia, kedy začnete túto kúpu tak trochu ľutovať. Uvedomíte si, že svojich 800 eur ste nemuseli dať celých na iPhone. Predsa len, mohli ste si kúpiť radšej nejaký iný telefón… Alebo si kúpiť iPhone, ktorý by však bol o niečo lacnejší. Keď sa na to pozriete z ekonomickej stránky, uvedomíte si, že po pár mesiacoch používania stratil váš telefón aj niekoľko stoviek eur svojej hodnoty. Ak sa ho tak rozhodnete predať, skončíte s veľkou finančnou stratou. Mnohým ľuďom to nevadí, ak však máte ekonomické cítenie a na vašich peniazoch vám záleží, mali by ste to brať do úvahy.

Použitý iPhone

Potom je tu druhý variant – nemáte problém s kúpou použitých vecí a rozhodnete sa pre kúpu iPhonu z bazáru. Povedzme, že sa rozhodnete kúpiť si použitý iPhone 6 64GB. Na úvod treba povedať, že použitý iPhone si nemôžete predstavovať ako nejaký vrak s poškriabaným telom, displejom a rôznymi odreninami. Kupujete si mierne použitý iPhone, ktorý nenesie žiadne výrazné známky opotrebenia a je vo skvelom stave, jeho cena je však aj o niekoľko stoviek eur nižšia ako cena nového kusu. Aj tento telefón si vyberiete z originálnej krabičky a máte z neho veľkú radosť. Táto radosť však pokračuje aj naďalej, nevyhodili ste totiž niekoľko stoviek eur do vzduchu za nový telefón. Máte úplne rovnaký telefón, ako človek, ktorý uprednostnil kúpu nového, ale za neporovnateľne nižšiu cenu. No neznie to výhodne?

Pozor pri výbere!

Doteraz znela kúpa použitého iPhonu ako veľmi výhodné riešenie, teraz však prichádza háčik – treba si dobre vybrať. Na trhu sa totiž vyskytuje veľa neserióznych predajcov a dokonca aj e-shopov, ktoré predávajú rôzne napodobeniny a čínske skladačky iPhonov. Tie vyzerajú ako úplne originálne kusy a kupujete ich v domnienke, že sa skutočne aj o originálny kus jedná. Asi netreba zdôrazňovať, že lacné čínske napodobneniny a reštaurované telefóny s využitím neoriginálnych dielov sa skôr či neskôr začnú vážne kaziť, a to zažiť nechcete. iPhone bazár si tak treba veľmi starostlivo vybrať. Odporúčame iPhone bazár na webe mp3.sk. Tu zoženiete rôzne iPhone modely za skvelé ceny. Napríklad taká iPhone SE cena vás určite dostane. Podstatné je však najmä to, že všetky telefóny v ponuke sú profesionálne odskúšané a stopercentne funkčné a originálne. Nemusíte sa tak báť, že by ste si kúpili nejakú čínsku skladačku. Svoj nový telefón si vyberiete jednoducho online a čoskoro si môžete užívať vlastníctvo iPhonu. Bazárový iPhone sa tak rozhodne oplatí a pokiaľ si vyslovene nepotrpíte na nové veci, je rozhodne lepšou a ekonomicky oveľa výhodnejšou voľbou!