Panenstvo na predaj?

0
2943

Študentka lekárskej fakulty Elizabeth Raine (ide o falošné meno) predala svoje panenstvo online za neuveriteľných 801.000 dolárov. Pôvodne dúfala, že dostane od bohatého nápadníka aspoň 250.000 libier. Podmienkou však bolo, že „láska nie je súčasťou dohody“. Jej aukčná vizáž a identita boli iba pretvárkou, hrou, manipuláciou, ktoré tvrdo ohrozili jej štúdium i sľubnú kariéru.

Začínajúca medička napísala na svojej internetovej stránke: “V prípade, že ste o tom ešte nepočuli, tak ja som tá zmyselne ohromujúca, vysoko vzdelaná a charizmatická americká žena, ktorá sa umiestnila na vrchole aukcií v 12-hodinovom rande…

…A už som sa zmienila, že som panna? Urobila som odvážne (nie však neuvážené) rozhodnutie vydražiť svoje panenstvo. Dúfam, že vás to fascinuje!

27-ročná študentka ešte dodala, že skutočne chcela urobiť „ostrý prechod z panny na štetku“ v globálnej online aukcií, ktorá začala 1. apríla. Odvtedy sa čísla výrazne zvyšovali, ako aj počet záujemcov o strávenie dvanástich hodín s Elizabeth a uplatňovanie si nárokov na jej panenstvo.

Jeden študent rovnakej Univerzity ako Raine povedal: “Bol som úplne ohromený. Videl som ten príbeh on-line a pomyslel som si, že tá žena vyzerá ako Hanna. No ona je predsa také plaché dievča. Nemohol som uveriť, že je to ona.
Vyzerá to tak, že táto študentka vedie dvojitý život. 

Elizabet (či Hanna) začala počas aukcie pociťovať tlak. Svoje výpovede rôzne menila. 

Najskôr o celej záležitosti iba žartovala: “V zrelom veku je panenstvo darom. Je neočakávané a netradičné, napriek tomu vzrušujúce a motivujúce.” 

V zápätí ale uviedla: “Nemyslím si, že panenstvo je posvätný dar, ktorý by mal byť vyhradený pre muža, ktorého milujem, ani nie je dôkazom mojej cti a cnosti.

Potom výrazne prehlasovala, že určite neprežíva ekonomickú krízu: “Nie som vo finančnej tiesni, no nemôžem prehliadnuť túto praktickú finančnú príležitosť.

A keď už to vyzeralo tak, že to bude len o peniazoch, prišla s výpoveďou: “Už to nie je iba o peniazoch… Je to o tom, ako spoločnosť neustále vykonáva kontrolu nad ženskou sexualitou tým, že apeluje na morálku žien. Na toto som chcela poukázať.

Ponuka bola oficiálne uzavretá 7. mája 2014 o 20:00. Tú astronomickú sumu už poznáme, no pošramotená povesť sa iba ťažko získava späť. Takáto sumička je však iste peknou náplasťou na tak nepeknú ranu. Elizabeth určite nie je prvá, ale ani posledná, kto sa pokúsil vydražiť svoj “vienok zelený”. Nechajme sa prekvapiť, čo nás čaká nabudúce.  

Zdroj a foto: closeronline.co.uk, mirror.co.uk