Pánske rifle – ako vybrať tie perfektné na leto?

0
3698

Pre väčšinu mužov sú rifle súčasťou ich každodenného života. Nájsť však ideálne pánske džínsy, ktoré sadnú okamžite, predstavuje zložitejší proces, ako by si človek mohol myslieť. Základom je, aby boli džínsy pohodlné, farebne zladené so zvyškom outfitu a bezpochyby, musia lichotiť pánskej postave. Čo si teda všímať pri výbere a naopak, čomu je lepšie sa vyhnúť? Aké typy pánskych riflí poznáme, aká farba je ideálna a prečo je vhodná hrúbka rifľoviny tak dôležitá?

Typy pánskych riflí, ktoré by mal poznať každý muž

Skinny džínsy predstavujú najnovší prírastok „vo svete“ džínsov.  Tieto pánske rifle sú pevnejšie, obopínajú postavu a môžeme ich nájsť v klasickej, ale aj skrátenej dĺžke.

Slim džínsy nie sú príliš pevné, ale ani príliš voľné. Môžu obopínať zadok, ale na stehnách či lýtkach sú voľnejšie, vďaka čomu poskytujú prvotriedny komfort pri pohybe.

Regular džínsy sa vyznačujú pomerne väčším otvorom pre nohy, pričom v páse sa prispôsobia postave. Hodia sa snáď každému typu postavy, a práve preto by mali byť súčasťou šatníka každého muža!

Loose džínsy sú tzv. najpriestornejšie džínsy, keďže poskytujú dostatok priestoru na stehnách, nohách a zadku, čiže sú skvelou voľbou pre všetkých tých, ktorí majú svalnaté telo.

Ideálnu veľkosť v páse spoznáte podľa starého pravidla, že pás nohavíc by sa mal pohodlne zmestiť medzi dva prsty, ak je však medzera väčšia alebo menšia, vyberte vhodnejšiu veľkosť.

Pozor na hrúbku materiálu

Hrúbka denimového materiálu ovplyvňuje priedušnosť, ale aj to, či máte džínsy otiahnuté alebo naopak, voľné. Treba mať na pamäti, že po piatich až desiatich praniach sa môžu džínsy jemne zmenšiť, čo je samozrejme individuálne. Na leto však zvoľte tenšiu rifľovinu, ktorá nebude príliš pevná a hrubá. Určite oceníte tenší materiál, ktorý „dýcha“ a dodáva celému outfitu akúsi vzdušnosť a voľnosť.

Akú farbu mám zvoliť?

Tmavomodrá je najuniverzálnejšia farba pre džínsy, keďže je ľahko kombinovateľná s ostatnými kúskami zo šatníka, pričom ide o farbu, ktorá svedčí skutočne každému. Pre odvážnejších môže byť tou pravou voľbou svetlomodrá, ktorá môže vyniknúť v kombinácií s károvanou či jednofarebnou košeľou. Práve svetlomodrá farba je presne tá, ktorá je „must have“ letných dní! Biele pánske rifle nemusia byť tou šťastnou voľbou, a práve preto v tomto prípade príliš neexperimentujte. Krokom vedľa nebude výber čiernych či šedých riflí, ktoré sú podobne ako tie tmavomodré akousi klasikou, ktorú môžete skombinovať so športovým, ale tiež elegantným zvyškom outfitu.

Aby rifle správne sedeli …

Ideálne je, aby vám pánske rifle v ponuke obchodov Bolf sedeli v páse, ale tiež dĺžkovo. Pri výbere si treba uvedomiť, čo od riflí vlastne očakávate. Ak ich budete nosiť skôr na pracovné stretnutia či meetingy, stavte na jednoduchosť. Naopak, ak hľadáte džínsy, ktoré budete nosiť prevažne vo voľnom čase, nebojte sa siahnuť po tých, ktoré majú diery či sú jemne vyšúchané. Áno, aj džínsy môžu byť rozdielne a niečím zaujímavé, tak prečo z času na čas nedať priestor fantázii a nesiahnuť po kúsku, ktorý by oživil váš šatník?