Plavky, ako ich vybrať?

0
1580

Hoci je leto takmer u konca, práve teraz nastáva ideálna doba pre nákup plaviek. Obchody a internet sú plné zliav a uvedomujeme si, že sa nám nové plavky budú hodiť nielen na návštevu krytého bazéna, ale možno aj na budúcu sezónu. Existujú modely a farby, ktoré pôsobia univerzálne a nie je na nič poznať ich veku. Presnejšie povedané, ako to hovoríme ľudovo “rok výroby”.

V tomto roku boli za aktuálne považované považované bohémskej vzory, ale aj jednofarebná klasika, kde prevládali balkónové podprsenky. So štandardnými titernými bikinami ste si tiež neurobili hanbu. Z tohtoročných modelov by bolo najlepšie zaobstarať si práve niektoré v klasickom štýle, tie môžeme rozhodne použiť za rok aj dva. Súčasne s plavkami si môžeme vybrať aj vhodnú plážovú obuv, pareo, slnečné okuliare a ďalšie plážové doplnky.

Ako si teda vybrať vhodné plavky?

Tak ako pri výbere iného oblečenia by som sa mali zamyslieť, či je pre nás daný strih vhodný alebo nie. Toto rozhodnutie robíme najčastejšie na základe našej postavy.

Ak máme drobnejšie vrchnú časť tela (ramená a prsia), zároveň máme širšie boky, je vhodné voliť nasledovne. Horný diel plaviek by sme mali zvoliť tak aby túto časť tela opticky zväčšoval a zvýrazňoval. K tomu môžeme použiť farebné podprsenky so vzorom. Spodný diel naopak budeme voliť jednofarebný a jednoduchý. Mali by sme sa vyhnúť zaväzovanie.

Ak máme postavu v opačných proporciách kedy máme hornú časť tela výraznejšie a širšie než boky. Postupujeme pri výbere plaviek opačne. Teda horný diel volíme jednofarebný na zaväzovanie alebo na jedno rameno, u výberu spodného dielu volíme výraznejšie vzory a farby.

Ak máme postavu v tvare presýpacích hodín patríme k tým šťastnejším, znamená to, že je naša postava súmerná a môžeme si dovoliť nosiť akékoľvek plavky.

Ženy, ktoré majú postavu typu jablko majú väčšie bruško a nemajú vyrysovaný pas. Vyberajú si teda plavky, ktoré im pomôžu predĺžiť siluetu a zamaskovať väčšie bruško. Využívajú väčšinou tvarujúcich jednodielnych plaviek, ktoré majú v prednej časti plaviek riasenie.

Ak bojujeme s väčším bruškom je vhodné voliť plavky s vyšším sedom a mali by zabudnúť na akékoľvek plavky na zaväzovanie.

V prípade, že patríte medzi ženy, ktoré príroda obdarila väčším poprsím, potom by ste určite mali hľadať plavky, ktoré poskytujú prsiam dostatočnú podporu.

Ženy so širokými bokmi a silnejšími stehnami by nemali ani premýšľať nad zaväzovacími plavkami a mali by voliť plavky s širším lemom v oblasti bokov alebo sa sukničkou.