Prečo sú plastové okná také obľúbené?

0
1426

Síce majú plastové okná na Slovensku len krátku históriu, získavajú si čoraz viac spokojných zákazníkov. Pre mnoho ľudí sú jednoznačným favoritom. Čo ich teda robí takými obľúbenými? Bezpochyby k tomu prispel aj skvelý pomer ceny a kvality.

Medzi hlavné prednosti tohto produktu patrí i ľahká údržba. V dnešnej uponáhľanej dobe, kedy ľudia nemajú času nazvyš, je v kurze najmä praktická a nenáročná stránka veci. 

Okná z prispôsobivého plastu si vyžadujú iba minimum starostlivosti. Nemusíte ich natierať, stačí ich z času na čas umyť a tým sa to končí. Okrem toho sú pomerne odolné a ich vzhľad je dlhodobo estetický. Podľa posledných prieskumov sú plastové dvere a okná tak obľúbené ako drevené, ak nie obľúbenejšie, pretože sa dajú zohnať skutočne za skvelú cenu.

Investícia do zdravia?

Plastové okná a ich tesniace vlastnosti sú až natoľko prepracované, že sa do ich profilov inštalujú vetracie systémy, aby nedochádzalo k výskytu plesní v budove. Plastové okná tesnia úplne dokonale, takže pre meteosenzitívnych ľudí, reumatikov, ale aj tých, ktorí idú zošalieť i z malého prievanu, je tento typ skvelou alternatívou.

V súčasnosti nie sú ničím neobvyklým ani farebné plastové okná. Ak teda túžite po okenných rámoch inej farby ako bielej, môžete si vybrať medzi dvoma variantmi. Buď zvolíte technológiu nalepovania farebnej fólie na povrch profilu za tepla, alebo sa rozhodnete pre farbenie základnej výrobnej suroviny.

Kvalitné plastové profily

Kvalitné profily by mali mať vnútornú kovovú výstuž. Lepšiu zvukovú izoláciu dosiahneme, ak sa rozhodneme pre zasklenie hrubším izolačným dvoj alebo aj trojsklom. Kvalitné plastové systémy garantujú poprední svetoví výrobcovia ako Salamander,Veka  alebo Rehau.

Tak čo poviete? Aj vy patríte medzi milovníkov plastových okien, alebo nad nimi ešte iba uvažujete? Smelo do toho! Objednajte si ich cez 1. e-shop okien na Slovensku, a teda TU.  

Zdroj: stavebnik.sk

Foto: inter-okno.sk