Príčinou vašej alergie môže byť znečistená fasáda 

0
738
Príčinou vašej alergie môže byť znečistená fasáda

Alergie sú v dnešnej dobe čoraz častejším fenoménom. Ak nejakou netrpíte vy, určite poznáte minimálne jednu osobu, ktorú toto autoimunitné ochorenie trápi do väčšej či menšej miery. Okrem “klasických” vinníkov ako sú napríklad peľ, prach či rôzne potraviny, však môže byť príčinou alergických reakcií aj znečistená fasáda. Vďaka čisteniu fasád bytového domu alebo umývaniu fasád rodinného domu môžete zmierniť svoju alergiu. Ako je to možné? Čítajte ďalej.

Znečistená fasáda = organizmy, ktoré vám škodia 

Čierne, zelené či červené fľaky na fasáde priťahujú v prvom rade oko majiteľa či okoloidúcich. Keď sa však na tieto škvrny pozriete odborným okom, je jasné, že najmenšie riziko, ktoré predstavujú, je to estetické.

Za znečistenie fasády môžu najčastejšie organizmy ako plesne, riasy, lišajníky či machy. Tým sa darí najmä na stenách, ktoré sú na záveternej strane a nie sú vystavené dostatočnému slnečnému žiareniu. Rizikom môže byť aj blízkosť lesa či vodnej plochy.

Netolerujte parazity na vašej fasáde  zbavte sa im vďaka čisteniu fasád

Tieto parazity a poloparazity vypúšťajú spóry, ktoré môžu aj pri neporušenej štruktúre fasády preniknúť dovnútra. Ako? Veľmi jednoducho – cez otvorené okno. Tieto spóry potom dýchajú členovia domácnosti a ich imunita sa proti nim musí brániť rôznymi formami – pri odolnejších jedincoch to môže byť obyčajné kýchnutie, no pri slabšej obranyschopnosti hrozí riziko alergických reakcií. Tie sa môžu prejaviť rôzne – od neustáleho kýchania či kašľania, cez rôzne ekzémy, až po respiračné ťažkosti, vrátane astmy. Spóry môžu spôsobovať aj zdanlivo nesúvisiace problémy ako zápal ucha alebo očných spojiviek, či dokonca problémy so spánkom. Nečakané, však?

Pravidelné čistenie fasády bytového alebo rodinného domu vám pomôže bojovať s alergiou

Ak trpíte alergiami a doteraz ste neprišli na to, čo ich spôsobuje, skúste skontrolovať stav vašej fasády. Zachováva si stále svoju pôvodnú farbu alebo je pokrytá tmavými vrstvami a škvrnami? Ak je to ten druhý prípad, rozhodne by ste mali zvážiť čistenie fasády bytového domu alebo umývanie fasád rodinného domu. To odstráni všetky nežiaduce organizmy, vráti jej pôvodnú farbu a uchráni ju pred ďalším poškodením. Príčinou vašej alergie môže byť znečistená fasáda

Investujte do ekologického čistenia fasády 

V súčasnosti používa väčšia firiem na slovenskom trhu na čistenie fasád rôzne chemikálie, ktorými neškodia iba životnému prostrediu, ale aj majiteľom, ktorí tieto chemikálie dýchajú. Výnimkou je spoločnosť Bomba Fasáda. Vyvinula patentovaný 100 % ekologicky rozložiteľný roztok, ktorý v jednom kroku odstráni nečistoty, navráti fasáde farbu a zakonzervuje ju pred ďalším znečistením. Prírodné zložky tak zaručujú, že sa vám od alergií uľaví a nezaťažia životné prostredie.

Takže ak vám vaše zdravie nie je ľahostajné, skúste Bomba Fasádu – umývanie fasád rodinných domov a bytov, ktoré neničí fasádu a ani životné prostredie. Spoločnosť ponúka bezplatnú ukážku kdekoľvek na Slovensku a 5 ročnú záruku nad rámec zákonom stanovených 2 rokov.