Pripime si na zdravie

0
2096

Čaká vás návšteva vašich priateľov u vás doma a chystáte sa spolu osláviť svoje narodeniny? Pozvali vás svokrovci na oslavu jubilea ich spoločného života? Alebo chcete s kamošmi stráviť čas pred telkou sledovaním vyvrcholenia šampionátu vášho obľúbeného športu? Vo všetkých prípadoch by ste mali myslieť na pohostenie a jeho súčasťou je aj prípitok.

Hoci sa traduje, že na návštevu sa s prázdnymi rukami nechodí, mal by byť hostiteľ na všetko pripravený. Jednak z dôvodu, že netušíte, čo vaši hostia prinesú, jednak sa môže hostí “dovaliť” viac, ako ste pôvodne plánovali. A ostať “na suchu” sa zrejme nikomu nechce.

Prečo ísť na návštevu s vašou obľúbenou značkou nápoja? Pretože ak hostiteľ pripravil niečo, čo nie je po chuti vášmu jazýčku, vždy máte po ruke “plán B”. A keď sa zíde za jedným stolom plným, dobrôt viacero dobrých hostí a každý prispeje svojou troškou do spoločnej pohody, tak zábava môže plynúť nerušene bez ohľadu na tvar a veľkosť pohárika v každej ruke aj nezávisle od chutí jednotlivých nápojov. A navyše, takto zorganizované stretnutie nebude likvidačné pre domáceho pána, či už ním ste vy alebo niekto z vašich známych, a preto sa podobne zamerané stretnutia môžu stať súčasťou vášho pravidelného programu, bez ohľadu na to, v akom športe sa práve hrá finále alebo koľko rokov kto oslavuje.

Bez ohľadu na to, či vám chutí neutrálny Gin alebo korenistá Becherovka, dobrou voľbou pre podarúnok hostiteľovi môže byť fľaša dobrej vodky. Bez príchute, s čistou chuťou, napríklad Absolut vodka. Ak chcete byť originálny, neurobíte zle, keď oslávenec príjme z vašich rúk fľašu, ktorú zdobí etiketa Captain Morgan. Najmä keď poznáte jeho povahu dobrodruha a nezávislého človeka, zvýrazníte darčekom svoj osobný vzťah.

No ak chcete všetkých prekvapiť, tou správnou voľbou je KAH Tequila. Možno z filmov poznáte tradíciu, ochutnávať ju spolu s citrónom a soľou. Soľ nájdete v každej domácnosti, no ak sa chcete skutočne zabaviť, nezabudnite na citróny.