Starostlivosť o pleť s prírodnou kozmetikou

0
1592

Konzistencia, účinky, ale aj spôsob použitia prírodnej kozmetiky sa často veľmi líšia od používania takzvanej konvenčnej kozmetky, na ktorú sme zvyknutí z drogérie. Na čo sa pripraviť, ak ste sa rozhodli presedlať na prírodné kozmetické prípravky na vašu pleť?

Náhradou pleťových krémov sú celkom bežne z prírodnej kozmetiky hlavne rastlinné pleťové oleje. Tie možno používať čisté, ale i zmiešané s rôznymi pleťovými vodami ako dvojfázové odličovače. Keď sa rozhodnete použiť na svoju pleť napríklad bio arganový olej, ale i kokosový alebo marhuľový, myslite na to, že najlepšie účinkujú spolu s vodou. Je treba ich teda nanášať na očistenú a jemne zvlhčenú pleť. Postačí len pár kvapiek, olejček sa vmasíruje do pleti tváre, až dokým posledné kvapky vody nevsaknú a pleť ostáva vláčna a hydratovaná. Niektoré typy olejov, ako práve kokosový, sa najlepšie hodia na odličovanie, stačí pridať prírodnú kvetinovú vodu v pomere jedna k jednej a vznikne dvojfázový odličovač. Dá sa však odlíčiť aj čisto olejom, ktorý si nanesiete na vatový tampón a jemne odstraňujete makeup a maskaru z očí. Certifikovaná prírodná kozmetika je často celkom iná svojou konzistenciou, pekne to môžeme vidieť napríklad na obľúbenom bambuckom masle – univerzálny kozmetický pomocník v neupravenej podobe je tuhé maslo, ktoré sa však pri dotyku s kožou mení na olej, s ktorým sa potom pracuje rovnako ako s inými olejmi. Po vmasírovaní do vlhkej pleti môžeme mať pocit mastnoty na tvári, pomôže však záverečné očistenie vatovým tampónom.

10629812_265303603679759_3964045756492286816_nInak sa správa aj prírodná kozmetika na vlasy. V prípade, že sme sa stretli s tuhým šampónom, môže sa nám zdať jeho použitie zvláštne, avšak naozaj ho stačí napeniť, votrieť do vlasov dostatočné množstvo a vlasy poriadne umyť. Po zmytí šampónu je dobré použiť octový alebo citrónový oplach – kvôli česaniu. V prvých dňoch používania môžu byť vlasy po umytí ťažké a nepoddajné, avšak pri prechode na prírodnú kozmetiku to naozaj potrebuje čas. Vlasy zvyknuté na množstvo chémie si dlhšie zvykajú na čisto prírodné produkty, no keď toto ťažké obdobie prekonáte, odmenou budú silné a zdravé vlasy. Aj pri použití tekutých šampónov môžete mať pocit, že nepenia tak ako ste boli zvyknutí. Niet sa čomu čudovať, v prírodných šampónoch nie je nič umelé, čo by zintenzívnilo penu a uľahčilo tak použitie. Je treba rátať s tým, že prírodná kozmetika sa jednoducho používa celkom ináč, než ste boli zvyknutí. Avšak ten pocit, že sa zbavujete chémie, za to stojí.