Mobilné aplikácie pre podnikateľov

0
1859

Patríte aj vy ešte stále do k podnikateľom, ktorí si myslia, že mobilné riešenia, aplikácie a IT sa ich netýka? No možno tomu tak kedy si boli, avška doba dávno pokročila a dnes sa táto myšlienka na hony vzdialila od reálneho sveta podnikania. Tvorba mobilných aplikácií napreduje čoraz rýchlejším tempom a kto zaostane, de facto poškodí len svoje vlastné podnikanie.

Takmer všetky druhy podnikania sa dnes popri svojich klasických podobách vo forme kamenných predajní, pobočiek a kancelárií presúvajú resp. presunuli aj na internetový trh a do mobilných zariadení čiže smartfónov. Či už ste reštaurácia, hotel, fitnescentrum, cestovná kancelária, jednoducho čokoľvek, oveľa efektívnejšie a rýchlejšie oslovíte svojich zákazníkov pokiaľ s nimi budete v čo najtesnejšom spojení. A s tým vám najlepšie pomôže vlastná mobilná aplikácia! Preto si aspoň v stručnosti ozrejmíme 5 základných dôvodov, prečo by ste tento marketingový a komunikačný nástroj nemali opomenúť.

  1. Mobilné riešenia zvýšia viditeľnosť vašej značky

Vedeli ste, že až 36% online obchodov sa realizuje prostredníctvom mobilných zariadení? Áno už tretina internetových nákupov sa zrealizuje prostredníctvom smartfónu. Preto by každý obchodník mal dbať na to, aby jeho značka, produkt či služba bola dorbe viditeľná na mobilných zariadeniach. Okrem optimalizácie webu môže investovať do vývoja podnikovej mobilnej aplikácie, ktorú budú mať zákazníci priamo vo svojich mobiloch. Neustále im tak bude pripomínať vašu značku a vďaka nej budú aj nákupy a spolupráca s nimi oveľa jednoduchšia a svižnejšia.

  1. Zlepšite svoje vzťahy so zákazníkmi

Každý človek si cení, keď dostane niečo navyše alebo nad rámec štandardu. Oslovte svojich zákazníkov aj vy práve nadštandardnými službami prostredníctvom mobilnej aplikácie. Dostaň te sa k zákazníkom do ich telefónov a personalizujte komunikáciu s nimi. Vaši zákazníci tak získajú na pocite dôležitosti pre vás a vašu spoločnosť a zlepší sa aj ich vzťah k vašej značke.

  1. Jednoduchšia komunikácia s klientmi a zákazníkmi

Základom všetkých vzťahov je komunikácia a predovšetkým správna a dobre zvolená komunikácia. Neplatí to len v medziľudských ale aj v obchodných vzťahoch. Mobilná aplikácia vytvorená na mieru vášho podniku umožní jednoducho priamo a cielene zdieľať rôzne druhy informácií. Pomocou nej dokážete v reálnom čase odkomunikovať zákazníkov presne to, čo práve potrebujete. Či už ide o zľavu, výhodnú ponuku, alebo čokoľvek iné.

  1. Vyššia efektívnosť práce

Vďaka mobilnej aplikácií môžete výrazne zvýšiť efektívnosť svojej práce. Porovnajte si len aká je efektívnosť napr. plošnej televíznej reklamy, banerovej či letákovej reklamy a cielených správ či personalizovaných ponúk ušitých na mieru priamo vašim zákazníkom. A navyše tieto ponuky dostanú priamo do svojich mobilov, kde ich určite neprehliadnu. Efektívnosť reklamných kampaní a komunikácie prostredníctvom mobilnej aplikácie je mnohonásobne vyššia ako je tomu pri zaužívaných spôsoboch reklamy.

  1. Mobilná aplikácia nahrádza optimalizáciu webu

Popri optimalizácií webov pre mobilné zariadenia, ktorá môže byť niekedy dosť komplikovaná, sa tvorba podnikových mobilných aplikácií javí ako ideálna náhrada. Mobilná aplikácia totiž vytvorí prostredie ideálne pre mobilné zariadenia a do tohto prostredia môžete osadiť čokoľvek čo vaša firma potrebuje. Či už ide o eshop, možnosť robenia rezervácií, informačné centrum alebo čokoľvek iné. Ako vidíte možností a hlavne výhod je nepreberné množstvo a správny podnikateľ by ich nemal zanedbať. Platforma Eazi-Apps vám dokáže takúto mobilnú aplikáciu vytvoriť jednoducho a rýchlo. Informujte sa na www.eazi-apps.com/sk.