Tantrická masáž pri osobách rovnakého pohlavia: Funguje to rovnako?

0
1657

Tantrická masáž je forma fyzickej meditácie, ktorá vďaka sexuálnej energii a intímnemu dotyku premieňa frustráciu na pocit blaha, relaxu a otváranie nových zmyslových brán. Bohužiaľ je tantrická masáž v našej spoločnosti opradená sieťou predsudkov a povier, ktoré sú na kilometre vzdialené od pravdy.

Zahrňuje tantrická masáž sex?

Nie, Tantrická masáž je založená na profesionálnom a precíznom dotyku maséra/masérky. Dotyk je striktne jednostranný a aj keď sa pracuje s erotickou energiou, cieľom nie je orgazmus ale pohľad do vlastného vnútra, objavovanie nových stupňov svojho vnútorného ja no najmä žitie plnšieho a šťastnejšieho osobného aj verejného života.

Tantrická masáž je len pre mužov.

Ďalší z mnohých omylov, ktoré sa o tejto masáži šíria v spoločnosti. Tantra masáž, je úplne pre každého. Tak ako si muži užívajú jemný dotyk tantra masérky sa môžu ženy poddať práci skúseného maséra. Pohlavie nie je bariéra pri relaxácii a hľadaní životných slastí. Erotická masáž pre ženy poskytuje rovnakú dávku slasti, ako tá pre mužov. Ženy sú veľmi častými zákazníčkami masážnych salónov a veľmi rady sa vracajú naspäť.

Tantrická masáž je nevera.

Jedno z najčastejších a najhorších tvrdení, ktoré je opäť až tragicky nesprávne. Tantrická masáž nielenže nezahrňuje žiadnu formu sexuálnej aktivity ale ani bozky alebo hlbšie emócie. Spojenie maséra a klienta počas masáže je čisto spirituálne a slúži na meditačné, relaxačné alebo terapeutické účely. Mnohí pároví psychológovia odporúčajú Tantrickú masáž buď obom v páre alebo jednotlivcom ako liek na stratu libida a iné sexuálne ťažkosti a traumy.

Tantrická masáž je len heterosexuálna záležitosť.

Ďalší nezmysel prameniaci z vnímania tantrickej masáže ako sexuálnej služby. Ľudské telo disponuje erotogénnymi a relaxačnými zónami rovnako, nehľadiac na sexuálnu orientáciu. V tomto prípade sa jedná o ľudskú anatómiu a nie psychológiu, preto neexistuje dôvod prečo by mala byť sexuálna orientácia pri tantrickej masáži problém. Maséri, ktorí sa rozhodli poskytovať túto formu masáže sú trénovaní profesionáli a ich cieľom je duševná rovnováha a pokoj, nie sexuálne uspokojenie. Preto každého klienta vnímajú po jeho vnútornej stránke a na tú sa zameriavajú. Prepojenie dvoch duší počas posvätnej masáže je pocit, ktorý nenahradí takmer nič a preto by si ho ľudia rôznych sexuálnych orientácií nemali odopierať len kvôli predsudkom spoločnosti.