September je tu, máte všetko do školy prichystané? 

0
1740

Škola a september sa nezadržateľne blížia a stredoškoláci už o pár dní zasadnú do školských lavíc. Vysokoškoláci majú ešte o 2-3 týždne dlhšie prázdniny, no aj napriek tomu je na čase otočiť prvé myšlienky smerom k školským povinnostiam.

Dokumentácia

Či už ste prvák alebo piatak, pre úspešný nástup na štúdium budete potrebovať veľa dokumentov, napríklad aj kompletnú prihlášku do ďalšieho ročníka. Niektoré fakulty vyžadujú aj prihlášky na odovzdanie záverečných prác.

Pomôcky

Dobrý notebook, tablet a mobil sú základom úspechu každého študenta. Na notebooku budete písať všetky vaše školské práce vrátane bakalárskej práce a preto je dôležité, aby ste sa naň mohli vždy spoľahnúť.

Ubytovanie

Máte už vybavené ubytovanie? Dostali ste internát alebo sa radšej poskladáte s kamarátmi na nejaký byt? Ak ešte nemáte ubytko, je na čase začať to riešiť. Zázemie potrebujete aj pre pokojné písanie vašej diplomovej práce.

Zľavy pre študentov

Zistite si všetky možnosti, ktoré ako študent máte a využívajte ich. Zlacnená MHD, vlaky zadarmo ale aj oveľa viac vecí vám môže ušetriť pekný balík peňazí. Väčšinou stačí mať len funkčný ISIC a vybaviť si nejakú kartu od dopravcu.

Vitamíny, žalúdok, pevné nervy

Záťaž na študentské telo je ohromná a preto by ste sa mali na intráku zásobiť poriadnym množstvom vitamínov, čajov, jedla a hlavne pevných nervov. Dlhý deň v škole a dlhá noc v klube vám môžu dať poriadne zabrať.