Učenie cudzieho jazyka v jazykovej škole

0
2293

Naučiť sa nové veci rýchlo a efektívne, nie je nikdy jednoduché. Avšak nie je to ani nemožné! Čo sa týka osvojovania si cudzieho jazyka, pre mnohých je toto slovné spojenie nočnou morou.

Veľa ľudí má pocit, že na naučenie sa cudzej reči musia mať talent, ale o ten vôbec nejde. Dôležitá je hlavne metóda výučby, komunikácia v cudzom jazyku a neustále opakovanie. S naučením sa hocijakého jazyka vám pomôžu hlavne jazykové školy.

Ako je to s učením jazykov

Každý človek sa už od narodenia musí naučiť mnoho vecí, avšak učíme sa aj v dospelosti a po celý život. Dieťa sa najprv učí sedieť, chodiť a rozprávať. Neskôr sme všetci “prinútení” učiť sa v škôlke, škole, na maturity… Na vysokej škole na niekoľko skúšok každý semester a nakoniec aj v práci, aby sme ju mohli vykonávať čo najlepšie….

Čo sa však týka schopnosti ovládať cudzie jazyky, štatistiky sú alarmujúce – aj napriek tomu, že učenie cudzieho jazyka je u malých detí intuitívne. Udáva sa, že až 95 % ľudí neovláda žiaden cudzí jazyk, čo je naozaj znepokojujúce, keďže každý z nás sa do 3 rokov naučil materinský jazyk.

Pokiaľ si teda stále myslíte, že na jazyky musíte mať jednoducho talent a ten ak nemáte, tak sa žiaden cudzí jazyk ani nepokúsite naučiť, ste na omyle. Vyskúšajte niektorý z kurzov, určených pre všetky úrovne vedomostí z cudzích jazykov a veríme, že budete spokojní.

Ako sa efektívne naučiť cudzí jazyk?

Samozrejme, že na to, aby ste sa aktívne dohovorili v zahraničí alebo s cudzincom, sa nestačí bifľovať slovíčka od rána do večera. Najlepšou formou, ako sa učiť cudzí jazyk sú konverzácie v danom jazyku spolu s rozširovaním si slovnej zásoby. Pravidelná komunikácia v cudzom jazyku niekoľko hodín do týždňa, či aspoň hodinu denne s človekom, ktorý vám odpovedá, poprípade opravuje vyslovené chyby, vás obohatí určite viac ako niekoľko hodinové sedenie nad knihami.

Okrem toho, že sa naučíte nové slovíčka, je potrebné si ich aj neustále opakovať. Dôležitá je však intenzita učenia sa, kedy je oveľa efektívnejšie venovať 100 % svojho času naučeniu sa jazyka povedzme za dva mesiace, ako venovať sa tomu niekoľko rokov po malých krôčkoch.

Ideálne je naučiť sa hneď na začiatok aspoň 100 najpoužívanejších slovíčok (číslovky, farby, kuchynský riad, rodinná príslušníci, oblečenie, miestnosti v dome, jedlo, a pod.), čo určite využijete minimálne na základné dorozumenie sa napríklad na dovolenke v zahraničí.

Pre úspešnú komunikáciu v cudzom jazyku je nevyhnutné aj to, aby ste ho mali napočúvaný a len tak budete vedieť správne vysloviť jednotlivé slová. V tomto určite pomôžu audio knihy v cudzom jazyku, počúvanie hudby alebo pozeranie cudzojazyčných filmov.

Navštívte jazykové kurzy

Ľutujete, že ste sa v škole nenaučili žiadny cudzí jazyk poriadne? Možno to nebola až tak veľmi vaša chyba, pretože ako sme spomínali, najdôležitejšia je tá komunikácia, ktorá je však v školách pri takom počte žiakov v triede veľakrát nedostatočná.

Na naučenie sa jazyka však nikdy nie je neskoro a preto sa môžete v akomkoľvek veku prihlásiť na niektorý z kurzov. Každé mesto má niekoľko jazykových škôl, kde môžete aktívne chodiť alebo dokonca môžete absolvovať výučbu jazyka aj v online forme. Na základe odporúčaní napr. vašich známych si vyberte tú najlepšiu jazykovú školu a vrhnite sa do toho!

Jazykové kurzy v Bratislave

Ak žijete v hlavnom meste, tu o jazykové školy určite núdzu mať nebudete. Vybrať si tak musíte už len jazyk, ktorý vás najviac zaujíma, metódu jeho výučby, ktorá je overená a daná škola ju ponúka a v neposlednom rade konkrétnu školu, ktorú budete navštevovať.

Jednou takou môže byť napríklad jazykovka Volis Academy, na ktorú majú jej absolventi len pozitívne ohlasy. Je možné sa tu prihlásiť na kurz anglického, nemeckého, francúzskeho, španielskeho, slovenského a aj kurz ruštiny. Takisto môžete absolvovať výučbu cudzieho jazyka online prostredníctvom programu Skype.

Jazyková škola Volis Academy

Výučba najviac navštevovaného kurzu angličtiny prebieha Callanovou metódou, ktorá patrí medzi najefektívnejšie a najmodernejšie spôsoby rýchleho vzdelávania sa. Ide o jednoduchú formu učenia sa, ktorá je zameraná hlavne na komunikáciu medzi učiteľom a študentom, pozostáva z 12 úrovní, pričom za päť týždňov dokážete pomocou nej zvládnuť jednu úroveň. Intenzita výučby je 2-krát do týždňa. Angličtinu sa môžete učiť v kolektíve viacerých ľudí alebo si môžete zaplatiť individuálny kurz, určený len pre vás.

Okrem anglického jazyka, ktorý je stále najpoužívanejším vo svete, sa však do popredia dostáva aj nemčina. Ak máte záujem zdokonaliť sa v nej, prihlásiť sa môžete na polointenzívny kurz, ktorý prebieha 2-krát do týždňa. Aj kurz nemčiny prebieha hlavne formou konverzácie s kvalifikovanou lektorkou a keďže je určený hlavne pre začiatočníkov, samozrejmosťou je aj nadobúdanie novej slovnej zásoby, precvičovanie gramatiky a počúvanie CD nahrávok v tomto jazyku.

Na popularite neustále naberá aj ruský jazyk a preto aj pre ten vo Volis Academy otvárajú stále nové kurzy, určené pre začiatočníkov alebo pokročilých. V rámci kurzu sa študenti naučia zaujímavou formou písať a čítať azbuku, ale hlavne komunikovať po rusky.

Kurzov je naozaj dostatok a tak už stačí mať len chuť a čas – každý sa dokáže naučiť všetko, čo bude chcieť.