Umenie predať umenie

0
3988

Povedal Vám už niekto, že vynikáte neuveriteľným talentom a môžete sa právom radiť do kategórie „UMELEC“? Namaľovali ste originálne obrazy či vytvorili jedinečnú sochu? Potom musíte splniť ešte jeden cieľ. Predať svoje umenie! Pokiaľ samozrejme nemaľujete iba pre vlastné potešenie. No bola by to škoda, pretože by sme prišli o možnosť pokochať sa Vaším dielom. Ak už viac nechcete, aby Vaše výtvory ostali len na stene vo Vašom dome a zapadali prachom, je čas zmeniť to. My Vám dnes chceme predložiť niektoré z možností. 

Oslovte špecializovaných predajcov

Navštívte predajne s umením a spýtajte sa ich, či nemajú záujem o Vaše diela. Pravdaže, nezabudnite im ponúknuť províziu z predaja. Nikdy neviete, či sa práve vďaka tomuto kroku nestanete populárnym a neskôr si môžete otvoriť vlastný obchodík, pod vlastným menom a značkou.

Začnite vystavovať svoje obrazy

Je to skvelá možnosť, ako si spraviť reklamu a stať sa populárnejším. Ľudia, ktorí navštívia akciu prezentujúcu umenie nového autora, sú zároveň Vašimi potencionálnymi kupcami. Ak sa Vám podarí zorganizovať výstavu, ste na dobrej ceste zviditeľniť sa.

Online galéria

Ide o prevratný, no veľmi obľúbeným spôsobom, ako ukázať svoje umenie bez toho, aby ste opustili bezpečie svojho domova. Online galéria paulgallery.sk  ponúka maliarom a sochárom možnosť spropagovať a zároveň predať svoje diela tou najjednoduchšou cestou. Stačí sa zaregistrovať, pridať inzerát so svojou ponukou a už len čakať na zákazníkov. Registračný poplatok za dielo je 1€, za ktoré získate zviditeľnenie na tej najvyššej úrovni. Pokiaľ to už nemáte za sebou, tak zažijete sólo rozhovor (cez online dotazník), ktorý bude zverejnený na webe, kde dominuje historická tematika. Galéria bude neustále posúvať svoje hranice a zviditeľňovať sa na webe. Ľudia sa naučia kupovať umenie práve odtiaľto a umelci sem budú vkladať svoje unikátne diela. Pokiaľ si dobijete kredit v galérií prostredníctvom výhodného balíčka, dostanú sa Vaše diela zdarma do TOP ponuky. Z predaja si už web neúčtuje nič, celý obchod prebieha iba medzi kupujúcim a predávajúcim.

Prezentujte svoje obrazy v miestnych reštauráciách a baroch

Možno sa Vám to zdá zvláštne, ale je to skutočne dobrý spôsob, ako ukázať svetu svoje umenie. Majitelia sa budú tešiť, že môžu skultúrniť svoje priestory a vy si urobíte nenútenú reklamu.

Predávajte svoje obrazy na Ebay

Na ebay nakupujú milióny ľudí, takže pravdepodobnosť, že si niekto všimne Vašu ponuku, je veľmi vysoká.

Dúfame, že sme Vás týmto inšpirovali a už konečne naberiete odvahu ukázať svetu, že Vaše umenie má grády.

Zdroj: wikihow.com

Foto: paulgallery.sk