Ušetrite peniaze aj čas

0
1533

Aby ste začali podnikať a stali sa úspešným, na to musíte byť veľmi dobre pripravený. Lebo podnikanie nie je iba o tom, že presadzujete vlastné návrhy, máte väčšiu moc a rozhodujete o chode firmy práve vy, je to aj o tom, že nesiete oveľa väčšiu zodpovednosť a musíte zarobiť na seba a aj na svojich zamestnancov. Aj preto sa vám v začiatkoch vášho podnikania hodí každé euro a aj každá minúta. Kde môžete ušetriť čas aj peniaze?

Kde ušetriť čas

Zakladanie spoločnosti trvá približne 2 týždne. 2 týždne plné behania po úradoch, byrokracie a vypĺňania formulárov, ale môžete ich aj vynechať. Stačí, ak využijete predaj už existujúcich spoločností. O čo ide? Miesto toho, aby ste čakali, kým bude vaša firma založená, kúpite si už existujúcu spoločnosť, vďaka čomu budete môcť začať podnikať do 24 hodín. Žiadne čakanie. Drobnou nevýhodou je to, že spoločnosť bude mať zapísané predmety podnikania, takže si musíte vybrať takú, ktorá ich má podľa vašich predstáv. Prípadne si ich dopíšete podľa vašich potrieb.

Neplaťte za to, čo nepotrebujete

V prípade, že si zakladáte sro, pretože je pre vás výhodnejšia ako živnosť, a nepotrebujete žiadne kancelárske priestory, môže vám pomôcť virtuálne sídlo spoločnosti. V prípade, že nemáte nehnuteľnosť, ktorú by ste využili ako sídlo svojej spoločnosti, väčšina ľudí si prenajme za stovky eur drahé kancelárie, aj keď bude pracovať z domu či v teréne. Aj preto je pre vás výhodnejšie prenajať si iba adresu od 11 €/mesačne a nevyhadzovať peniaze z okna. Práve na toto je virtuálne sídlo ako stvorené.

Ďalšie opatrenia

Znížiť náklady môžete aj ďalšími opatreniami. Dnes je veľmi populárne nízkonákladové osvetlenie skladov či výrobných hál, ktorého úspory sa pohybujú ročne v tisícoch eur. Samozrejme, že ide o väčšie priestory ako sklad s dvomi regálmi. Ďalším opatrením môže byť nákup lacných kancelárskych potrieb a techniky. Častým prípadom optimalizácie býva aj prepúšťanie zamestnancov, čo však môže byť vo veľa prípadoch kontraproduktívne.