Prečo muži varia radšej ako ženy

0
1960

Rozmýšľali ste o tom, či varia radšej muži, alebo ženy? Známa švédska značka, Ikea, nenechala nič na náhodu a urobila o tejto vážnej spoločenskej dileme anketu. Aké sú jej výsledky? Pre niekoho prekvapivé, pre iného očakávané – viac respondentov, ktorí odpovedali, že ich varenie baví, pochádza z mužských radov. Prekvapený, alebo ste to čakali? Aký je dôvod týchto výsledkov?

Ženy varenie považujú za povinnosť

Dôvodom, prečo muži varia radšej ako ženy, je ten, že ženy to berú ako svoju povinnosť a varia denne, zatiaľčo muži sa ku šporáku nedostávajú až tak často, a preto majú väčšiu chuť a elán nažhaviť kvalitné titánové woky a ukázať niečo z ich kulinárskeho umenia. Existuje nejaký spôsob, ktorý by vrátil ženám ženám späť elán do varenia a chuť do experimentovania? Samozrejme, všetko má svoje riešenie.

Vytvorte si inšpiratívne prostredie

Základom je mať inšpiratívne prostredie, v ktorom vás bude viac baviť plniť titánové pekáče skvelým jedlom ako doteraz. Ako na to? Čím viac svetla v kuchyni máte, tým lepšie pre vás, cítite sa tam lepšie a uvoľnenejšie. Určite si doprajte aj veľa čerstvých surovín, z ktorých je varenie úplne o niečom inom. O lepšej chuti, o väčšej zábave a aj o krajšej vôni. Určite majte vlastný bylinkový záhon alebo črepníky s bylinkami. Jednak vyzerajú pekne, ale hlavne sú chuťovo oveľa lepšie na tom ako sušené bylinky.

Nepodceňujte kvalitu kuchynského vybavenia

Tak ako spoľahlivé guferá, ložiská, klinové remene či hriadele rozhodujú o tom, ako dobre bude auto jazdiť, kvalitný kuchynský riad, hrnce, mixéry či nože rozhodujú o tom, ako dobre vám pôjde varenie. Pretože nie je nič horšie, ako krájať tupým nožom, vysmážať na panvici, na ktorú sa všetko lepí a všetko prihára. Aj preto, ak chcete znovuobjaviť chuť do varenia, dajte si záležať na tom, aby ste mali kvalitné kuchynské vybavenie.