Znížte náklady na auto aj vďaka autodielom

0
1483

Zdajú sa vám mesačné náklady na vaše auto príliš vysoké? Jednou z možností, ako ich znížiť, je kúpa nového auta, no v tom prípade by ste mali zase príliš vysoké náklady na jeho kúpu. Druhou možnosťou je vyskúšať niektoré spôsoby, vďaka ktorým môžete náklady znížiť a využiť potenciál svojho auta. Pomôžu vám aj menej nákladné autodiely, vďaka ktorým ušetríte veľmi zaujímavé čiastky. Ako na to?

Zvýšte aerodynamiku auta

Jednou z možností, ako znížiť spotrebu svojho auta, je zvýšenie jeho aerodynamiky. To môžete dosiahnuť tromi spôsobmi. Prvým je kúpiť deflektory na okná, ktoré okrem toho, že znížia odpor vzduchu, znížia aj hladinu hluku počas jazdy s otvorenými oknami. Druhou možnosťou je po každej lyžovačke zložiť truhlu na lyže zo strechy dole a treťou možnosťou sú špeciálne aerodynamické svetlá.

Správny tlak v pneumatikách

Aj taká drobnosť, ktorá vám zaberie pár minút na čerpacej stanici, vám môže znížiť spotrebu až o 0,5 l/100 km. Musíte však pravidelne kontrolovať tlak vo svojich pneumatikách. Ak ich máte natlakované o 10 % menej ako odporúča výrobca, môžete sa to podpísať na vašej spotrebe práve tým pol litrom paliva navyše.

Používajte gumené rohože

Ak máte deti alebo aj domáceho miláčika, je pre vás výhodnejšie, keď budete využívať gumené rohože do auta. Prečo? Pretože za zablatené alebo zašpinené koberčeky by ste sa nedoplatili, keby ste ich mali tepovať. Pričom, keď máte gumené autorohože, stačí ich iba vyprášiť alebo vystriekať wapkou a je po probléme.

Jazdite predvídavo

Pre vysokú spotrebu nie je nič lepšie, ako keď sa prudko rozbiehate a o pár sto metrov ešte prudšie brzdíte, pričom takýmto spôsobom prejdete cez celé mesto. Snažte sa jazdiť plynulo a predvídajte, čo sa bude diať na ďalšej križovatke. Tiež môžete ušetriť aj tým, že budete brzdiť motorom a používať jazdu na neutráli.

 

FOTO: © [fotografa name] / Dollar Photo Club