Veľký pomocník malých rozmerov. Trénujte pomocou gumy na cvičenie

0
1584
Veľký pomocník malých rozmerov. Trénujte pomocou gumy na cvičenie

Niekedy nemáte chuť alebo dostatok času zájsť do posilňovne. V takomto prípade vám príde vhod krátky tréning v domácom prostredí. Cvičiť môžete bez pomôcok len s váhou vlastného tela. S pomôckami je však cvičenie oveľa zábavnejšie a variabilnejšie. Vyskúšajte napríklad gumy na cvičenie, ktoré čoraz častejšie používajú pri tréningoch nielen ženy, ale aj muži.

Na čo slúži guma na cvičenie

Skoro každému nadšencovi športovania nechýbajú doma činky, fitlopty alebo valec na cvičenie. Dúfame, že ani vám. Do zbierky by ste si mali dokúpiť aj gumu na cvičenie. S týmto malým pomocníkom dokážete robiť veľa veci a precvičiť takmer celé telo. Gumy na cvičenie alebo odporové gumy sú určené pre profesionálnych športovcov i pre začiatočníkov. Gumy sa vyrábajú s rôznym odporom rozlíšiteľným podľa farieb. Niektoré sú spojené a iné majú voľné konce, ktoré si môžete podľa potreby zväzovať. Pomocou odporu gúm si viete vyformovať svaly alebo vám dobre poslúžia aj behom záverečného naťahovania. Zároveň vám vedia gumy niektoré cviky uľahčiť. Často ich nájdete v rehabilitačných centrách, kde pomáhajú ľuďom s problémami pohybového ústrojenstva. Viete, čo je na gume na cvičenie najlepšie? Jej cena. Za pár eur získate všestranného pomocníka na posilňovanie, pomocou ktorého si môžete vytvoriť desiatky rôznych tréningov. Gumy na cvičenie sú skladné, môžete si ich so sebou vziať na tréning do prírody alebo ich využívať dokonca v práci na malé pretiahnutie stuhnutých svalov.

Zopár tipov na záver

S gumou na cvičenie vás tréningy nikdy neprestanú baviť. Je toľko možností na čo ju môžete využiť. Stačí sa inšpirovať videami na internete alebo pri cvičení využívať rôzne balančné pomôcky. Aká guma je vhodná pre vaše potreby? Na preťahovanie a pre začiatočníkov sú vhodné gumy s odporom do 22 kg. Pre skúsenejších športovcov a priaznivcov riadneho workoutu treba voliť vyšší odpor. Farby záťaží sa môžu u jednotlivých predajcoch líšiť. Preto si vždy dobre zistite záťaž gumy v popise. V princípe sa gumy rozdeľujú na slabé (odpor 6 až 22 kg), stredné (odpor 22 až 45 kg) a silné (odpor nad 45 kg). Gumy na cvičenie vám vytvoria odpor pri klikoch, môžete si ich umiestniť okolo rúk. Ženy majú v obľube drepovanie, ktoré je omnoho ťažšie s gumou okolo stehien. Zadok si spevníte pri zakopávaní taktiež s gumou okolo stehien alebo na lýtkach. S gumou sú zábavnejšie aj príťahy či zhyby. Nespočetné množstvo cvikov na ramená a ruky nie sú pre gumu na cvičenie žiadny problém. Potrebujete pri výbere gumy na cvičenie poradiť alebo neviete nájsť vhodnú pre vaše potreby? Obráťte sa na odborníkov v predaji športových pomôcok z internetového obchodu inSPORTline. Kliknite na ich web a zaručene neodídete s prázdnym „košíkom“.