Vozíky na pracovisko či do skladu

0
1497

Potrebujete na vašom pracovisku alebo v sklade premiestniť ťažké predmety a chceli by ste sa u toho čo najmenej namáhať? Potom vám nemôžu chýbať vozíky. Výrobcovia sa špecializujú na rôzne funkčne konštruované vozíky, ktoré plnia svoju úlohu pri presúvaní predmetov konkrétneho tvaru.

S čím všetkým vám môžu vozíky pomôcť?

Vyberte si ten správny vozík         

Výrobcovia sú pri konštruovaní vozíkov naozaj kreatívny a tak existuje hneď niekoľko typov vozíkov. A každý typ vozíka má ešte všelijaké varianty. Aké je však ich základné rozdelenie?

  • Paletové vozíky
  • Policové vozíky
  • Plošinové vozíky a vozy
  • Vozíky určené pre manipuláciu so sudmi
  • Vozíky na zváracie fľaše

Bez paletového vozíka sa neobíde naozaj žiadny sklad. Ako sme povedali, typov všetkých vymenovaných vozíkov je veľa.

U toho paletového si v prvej rade dajte pozor na to, akú má vozík nosnosť. Tú potom dodržujte, aby ste vozík zbytočne predčasne neopotrebovali a nezničili. Ak si nie ste istý váhou prevážaného tovaru, poobzerajte sa po vozíku s váhou.

Ak by vám nestačil klasický ručný paletový alebo vysokozdvižný vozík, máme pre vás riešenie. Ním je vysokozdvižný vozík s elektrickým pohybom a zdvihom.

Manipulácia s krabicami

Ak potrebujete premiestniť krabice, výborným pomocníkom vám bude policový alebo plošinový vozík. Aký je medzi nimi rozdiel? Plošinové vozíky a vozy majú jednu plošinu s držadlom, naopak policový vozík, ako nám napovedá názov, sa skladá hneď z niekoľkých políc a držadla. Preto sa plošinový vozík hodí viac na manipuláciu s veľkými krabicami, ten policový sa zas hodí na premiestnenie menších krabíc alebo iných menších premetov.

Vybrať si môžete medzi viacerými veľkosťami aj konštrukčným riešením a dokonca aj materiálom – od ocele, cez polyetylén až po hliník.

Sudy a zváracie fľaše

Aj vozíky na zváracie fľaše môžete zohnať hneď v niekoľkých variantoch. Vedia previesť jednu, alebo dve fľaše. Aj v prípade týchto vozíkov si dajte pozor na to, akú hmotnosť je vozík schopný uniesť.
Vozíky na zváracie fľaše sú takmer výhradne vyrobené z oceli.

Premiestniť sud plný kvapaliny dá poriadne zabrať. Nie však ale vtedy, keď máte v rukách ten správny nástroj. Môže ním byť podvozok pod sudy alebo vozík na sudy. Na podvozok sud len položíte a môžete premiestňovať. Vozíky majú rôzne riešené uchytenie sudu, ale väčšinou nevyžadujú to, aby ste sud zdvíhali.

Vyberte si vozík, vďaka ktorému premiestnite všetko potrebné a budete k tomu potrebovať len pár jednoduchých pohybov. Netrápte sa zbytočne s nosením ťažkých vecí, vozíky to zvládnu za vás.