Vyberte si správne bazénové príslušenstvo

0
1822

Ak už máte doma svoj vysnívaný bazén, je samozrejmé, že si ho chcete užiť plnými dúškami so všetkým, čo k tomu patrí. Jednoznačne ide o rôzne doplnky k bazénu, ktoré jednoducho potrebujete mať, aby vaša spokojnosť bola maximálna. Či už ide o bazénový vysávač, ktorý sa bude starať o čistotu vašej vody, alebo o iné bazénové doplnky, ktoré vás budú tešiť a ohurovať vašich hostí.

Vyskúšajte bazénový protiprúd

Počuli ste už o tom? Zakúpením protiprúdu budete mať pocit ako v bazéne pre profesionálnych plavcov, a to priamo v pohodlí vášho domova. Už nemusíte chodiť do plavární či na kúpaliská s rôznymi atrakciami. Zaplávajte a zašportujte si, kedykoľvek chcete a koľko potrebujete, zbavte svoje telo stresu, nadbytočných kíl alebo len zrelaxujte! Výnimočné bazénové doplnky sa postarajú o luxus priamo u vás doma. Vhodné sú do každého bazéna, bez rozdielu zapustenia alebo rozmerov. Sú síce drahšie, ale rozhodne sa oplatí zainvestovať, aby bol zážitok z plávania ešte intenzívnejší. Jeho nastavením si dokážete presne určiť  silu protiprúdu v závislosti od toho, akí ste zdatní v plávaní. Silný prúd vody a bubliniek spôsobí, že sa budete cítiť naozaj ako vo wellnesse a ešte urobíte niečo aj pre svoje zdravie a kondíciu.

Zrelaxujte pomocou hydromasáže

Netreba cestovať ďaleko, čo tak trocha luxusu u vás doma? Po náročnom dni nič nepovzbudí lepšie ako relax vo vlastnom bazéne, v súkromí. Veď kde inde sa dokážete uvoľniť viac, ak nie v prostredí, ktoré dobre poznáte a kde sa cítite v bezpečí? Doprajte si masáž, ktorú si určite zaslúžite. Hydromasáž je veľmi účinná metóda. Trysky namontované po celej ploche bazéna, vrátane jeho dna, sa postarajú o masáž celého vášho tela a vy sa tak budete cítiť ako znovuzrodení. Okrem toho, že účinky sú veľmi liečivé a zdraviu prospešné, spojíte aj príjemné s užitočným, a teda si aj úžasne oddýchnete.

Výborné doplnky najmä pre rodiny s deťmi sú napríklad šmykľavky do vody, hríbiky chrliace vodu, skákacie ostrovčeky alebo aj sprchovacie zariadenia. Tie luxusnejšie bazény ozvláštnite najrôznejšími vodopádmi, ktoré zaručene ohúria každého, kto k vám zavíta. Rozhodnúť sa môžete i pre vodné ležadlá, ktoré vás príjemne pomasírujú svojimi tryskami. Všetky bazénové doplnky sú vyrobené z kvalitnej nerezovej ocele, a preto si môžete byť istí, že sú odolné proti korózii a slúžiť vám budú k spokojnosti ešte veľmi dlhý čas. Večer si zapnite svetelnú šou priamo vo vašom bazéne, pustite si k tomu hudbu a urobte veľkú bazénovú párty!

Nezabudnite upratať s bazénovým vysávačom

Mať bazén nie je však len o zábave, treba sa oň vedieť aj náležite postarať. Pravidelným čistením a údržbou docielite, že vaša voda bude krásna a nespôsobí žiadne zdravotné ťažkosti. Používajte preto pravidelne prípravky na dezinfekciu vody, ktoré zaručia jej čistotu a krásnu „farbu“. Aj výkonný bazénový vysávač vám pomôže s uprataním rýchlo a účinne tým, že z dna vysaje všetky nečistoty, ktoré tam rozhodne nepatria.