Vyspite sa konečne do krásy

0
1470

O potrebe výdatného a pravidelného spánku pre náš organizmus a najmä zdravie sa hovorí už dlho. Aj tak však väčšina z nás môže o skutočne dobrom spánku naozaj len snívať.

Dôvodom nie je vždy len stres v práci a starosti doma. Tieto však patria k hlavným dôvodom, prečo je náš spánok veľmi krátky a naviac aj nekvalitný. Niet sa teda čo čudovať, že každé ráno vstávate unavení a aj výkon v práci klesá. Toto zrejme neteší ani Vášho nadriadeného, čo spôsobuje ďalší stres.

Vyrovnať sa s podobným tlakom je pre naše zdravie základ. Nie všetci to však dokážu a každý si musí nájsť svoj vlastný spôsob, ako to urobiť čo najlepšie. Oddychovať by sme tak mali vždy, kedy je to možné. Nemusíte deň stráviť v posteli, na sile Vám to rozhodne nepridá, skôr naopak, no nájdite si činnosť, ktorá najlepšie odvedie Vašu myseľ od problémov v práci. Aj spánok tak bude oveľa lepší.

Ak však stres nie je hlavným dôvodom nedostatočného odpočinku, môže byť problém práve vo Vašej posteli. Podstatná je nielen samotná konštrukcia, či rošt. Tajomstvo dobrého spánku je ukryté práve v kvalite matraca. Každý má iné predstavy o tom, ako by mal vyzerať ten jeho správny, no pre našu chrbticu a celé telo je najvhodnejší matrac z pamäťovej peny. Tá sa prispôsobí Vašej obľúbenej polohe spánku, nič Vás nebude tlačiť, a tak budete spať ako nikdy predtým. Z postele tak budete každé ráno vstávať odpočinutí a plní energie.

Nedostatok spánku počas týždňa dobiehame práve cez víkendy. S predlžovaním sa dní však možno aj Vás veľmi neteší skorý východ slniečka. Zabrániť mu v zobúdzaní pomôžu žalúzie z byvatmoderne.sk.