Internetový marketing – hierarchia, ktorú sa oplatí poznať!

0
1921

Aj vy patríte medzi nadšencov, ktorí si práve založili firemnú webovú stránku, blog alebo e-shop? Určite od nich niečo očakávate a máte veľa plánov. Treba si však uvedomiť, že nie ste jediní a vo chvíli, kedy skrsla vo vašej hlave myšlienka, pravdepodobne sa to stalo i niekomu inému. Denne nám vzniká množstvo nových stránok, no rovnako rýchlo i zanikajú. Ich majitelia začnú byť apatickí, sklamaní z nízkej návštevnosti, malého počtu objednávok a dôsledkom toho je nepravidelnosť prispievania, nedostatok aktuálnych informácií či absolútne uloženie sa webu na spánok. Spoločnosť Online Toro však ponúka riešenie. Odpoveď na otázku, ako znova rozvášniť svoj web, je dôkladne prevedený internet marketing. V prípade, že ste sa ocitli na pokraji stagnácie či definitívneho zániku, asi nie ste s týmto slovným spojením celkom stotožnení. Preto by ste sa mali obrátiť na odborný IT tím, ktorý to zvládne expresne, profesionálne a efektívne.

Bez spätných odkazov to nepôjde

Návštevnosť webu je veľmi dôležitým kritériom, ktoré ovplyvňuje celkovú úspešnosť. Prilákať pozornosť ľudí a udržať si ju stojí veľa námahy. Pokiaľ nepoznáte základné nástroje internetového marketingu, bude to ešte náročnejšie, pretože sa púšťate takpovediac do boja s veternými mlynmi. Ihneď v úvode by ste sa mali zoznámiť s technikou SEO (search engine optimization), ktorá garantuje skvalitnenie pozície stránky vo vyhľadávačoch. Určite chcete, aby ste sa zobrazovali na popredných priečkach, preto by ste nemali tento proces podceniť. Jeho súčasťou je aj spätná väzba odkazov, odborne nazývaná linkbuilding. Ide o súčasť tzv. off-site SEO a závisí od nej výsledné hodnotenie spoločnosťou Google (Google PageRank), ale i celkové postavenie stránky. Medzi linkbuildingové techniky patrí napríklad registrácia do katalógov, kvalitne a trefne vypracované SEO články umiestnené na weboch s vysokým hodnotením, výmena odkazov, odkazy zo sociálnych sietí a podobne. Chápeme, že pre laika ide o pomerne odborný postup, ktorý si vyžaduje profesionálne zanietenie. I z tohto dôvodu sú k dispozícií spoločnosti ako Online Toro, ktoré to majú celé pod palcom.

Cesta na vrchol

Okrem spomenutého je v súčasnosti v obľube aj PPC reklama. Vyššie spomenutý špecialista vlastní na ňu dokonca certifikát od Google spoločníkov. Propagačný zdroj zobrazí požadovaný web ako reklamu na príbuzných webových stránkach, sociálnych sieťach, ale i v Googli. Pay per click (PPC reklama – platba za klik) sa teda javí ako mimoriadne efektívna reklama, kde platíte za službu iba vtedy, keď potencionálny klient aj skutočne klikne na zobrazenú ponuku. Ak chcete mať atraktívny a prospešný web, určite sa nezaobídete bez dôležitých marketingových stratégií, ktoré diktujú pravidlá v internetovom svete. Je to totiž práve SEO optimalizácia, kto bude mať posledné slovo. Vďaka nej sa stane akýkoľvek web príťažlivý pre masu ľudí, začne zarábať a plniť svoj účel. Netrápte sa viac sami a prizvite k rekonštrukcii svojho webu odborníkov. Online Toro je dynamické, flexibilné a spoľahlivé. Nechajte si urobiť analýzu „zdravotného stavu“ svojej stránky, eliminujte jej nedostatky a vyzdvihnite plusy. Možno stačí málo, aby ste sa dostali na vrchol, tak dovoľte odstrániť bariéry, ktoré tomu dosiaľ bránili.

Foto: © [Fantasista] / Dollar Photo Club