Vyznajte lásku cez šperky

0
2055

Láska je najbližším spojením dvoch bytostí. Pocit milovať a byť milovaný je proste úžasný. Obľúbili sme si tiež gestá lásky a pre človeka, ktorý pre nás znamená celý svet, chceme iba to najlepšie. Túžime mu vyznať lásku tým najkrajším spôsobom. Skladáme básne, hoci nie sme básnici, spievame piesne, aj keď nie sme speváci. No tiež kvet alebo zlatý šperk môže adekvátne vyjadriť, čo k druhej osobe cítime. V nasledujúcich riadkoch Vám predstavíme, čo môžete milovanej osobe jednotlivými symbolmi na šperkoch povedať.

Srdce

Ako inak, pre vyjadrenie lásky je najideálnejšie práve srdce. Keď niekoho milujeme, naše srdiečko bije iba pre neho. Bez ohľadu na veľkosť a farbu srdca, ide o nezameniteľný obraz najsilnejšieho citu. Srdce s krídlami môže odrážať, že sa cítite akoby v siedmom nebi. Bežne sa používajú aj dve polovice srdca, ktoré podčiarkujú spojenie dvoch ľudí. Každý z partnerov musí opatrovať svoju polovicu. Občas sa zvykne používať aj zámková skladačka v tvare srdca, pričom dieliky môžu byť označené „ja“ a „ty“. Môžete si tiež nechať vyryť partnerovo meno na svoj srdiečkový prívesok, prípadne venujte srdce so svojím menom. Možností je mnoho, stačí sa rozhodnúť, čo najviac odrazí Vaše pocity a poteší blízku osobu.

Motýľ

Pokiaľ ste iba na začiatku vzťahu a srdce sa Vám zdá až príliš zaväzujúce, môžete staviť na motýľa. Ten je obľúbený najmä pre prstene zo zlata, prípadne iného kovu, ale znova ho nájdete aj ako prívesok alebo výraznú ozdobu na náramku. Motýľom vyjadríte svoj osobitný vzťah k určitej osobe, ktorá ešte nemusí byť Vaším partnerom. Láska sa často opisuje aj cez motýle v brušku, preto sa tento symbol javí ako obzvlášť vhodný.

Zámok s kľúčom

Najčastejšie býva v tvare srdca, ale k dispozícii sú aj iné alternatívy. Zámok, ktorý je možné uzamknúť kľúčom, má reprezentovať vernosť. Ide tiež o vyjadrenie toho, že milovaná osoba vlastí kľúč k Vášmu srdcu. Občas sa využíva samotný zámok bez kľúča, no má rovnaký význam.

Symbol večnosti

V prípade, že chcete blízkej osobe sľúbiť nekonečnú lásku, ako obzvlášť vhodné riešenie pre Váš sľub sa ukazuje matematický symbol večnosti. V podstate je to ležatá osmička. Hlavne v súčasnosti je tento symbol veľmi moderný a nájsť ho môžete na rôznych druhoch šperkov.

Ďalšie obľúbené symboly

Medzi najobľúbenejšie vyobrazenia lásky patrí aj Amor, boh lásky. Nezaostáva však ani ruža, pár bozkávajúcich sa pier, prívesky s fotografiou, dve hrdličky, pár mačiek, ktorých chvosty sú spojené do tvaru srdca, alebo srdiečko prestrelené šípom. V šperkárstve sa však objavujú stále nové varianty, ktoré majú ľuďom pomôcť uľahčiť ich vyjadrenie sa. Takým je napríklad aj list s nápisom „Milujem ťa“, prívesky v tvare čínskych znakov alebo špeciálne kvety, ktoré sú s láskou úzko spojené.

Magické symboly, medzi ktoré patria napríklad tri uzavreté kruhy, pridajú do vyznania o niečo viac duchovna. Pri niektorých typoch iba málokto tuší, že majú symbolizovať harmóniu a lásku. O to intímnejšie je, keď takéto zobrazenia nosia dve osoby, ktoré vedia, čo znázorňujú. Mayský kríž vyjadruje šťastie v láske a priateľstvo. Tajomné staroveké symboly, ktoré dokáže na prvý pohľad prečítať iba málokto, môžu byť šifrovanou správou pre objekt Vašej túžby.

 

Ako vidíte, naozaj si je z čoho vyberať. Najvyššou úrovňou, ako vyjadriť lásku, je venovať snubný prsteň. Hoci láska sa nemeria hodnotou prsteňa, ten snubný by mal byť zo zlata. Kolekcia zlatých prsteňov je pestrá, no môžete si dať vyrobiť aj kus na zákazku. Nemusíte čakať na Valentína alebo Vaše výročie, najkrajšie prekvapenia sa rodia počas bežných dní. Držíme palce a prajeme naozaj veľa lásky!

 

Foto: © [Syda Productions] / Dollar Photo Club