Bez debát – elegancia v pánskom oblečení!

0
2588

Košele, saká či pekné poltopánky – to nie je len výsada mužov na manažérskych postoch. Elegancia je rozhodne vítaná v každom pánskom šatníku, keďže počas roku je príležitostí ukázať svoj štýl obliekania viac ako dosť. Čo však pokladáme za elegantné a ako si vybrať takýto štýl oblečenia, ak ste doteraz boli zvyknutí len na ležérne oblečenie?

Začnite farbami a vzormi

Farby a vzory sú na oblečení rozhodujúce v tom, či budete vyzerať elegantne alebo vôbec. Azda tou najelegantnejšou farbou na mužov je čierna alebo tmavomodrá. K nej pokojne môžete pridať či skombinovať aj hnedú, avšak na to si mnohí muži netrúfnu. Napríklad pánske košele s dlhým rukávom v čiernej farbe sú určené viacmenej len na smútočné udalosti, zatiaľ čo sako v čiernej farbe je absolútne bežné a určené kamkoľvek. Tak ako aj na košeliach, ani na saku nebadáme príliš často prehnané vzory, ktoré by boli až príliš výrazné. Podobne je to aj v prípade zimnej bundy pre mužov v elegantnom prevedení, ktoré sú na trhu v čiernej, tmavomodrej či v hnedej farbe. Drvivá väčšina mužov sa v prípade elegantného oblečenia zvykne zimným bundám vyhýbať. Boli sme zvyknutí, že tieto bundy boli príliš hrubé a celkovo ste sa v nich necítili príjemne. V súčasnosti je ich hrúbka ideálna a ešte stále Vás ochránia od treskúcej zimy vonku.

4d44651

Nezabudnite na vhodný strih

Strih oblečenia dokáže celkový dojem posilniť alebo celkom pokaziť. V „kurze“ je predovšetkým „slim-fit“ strih. Oblečenie v tomto strihu je na mužoch mierne obtiahnuté a práve to pôsobí dostatočne elegantne. Nemusíte denne trénovať v posilňovni, aby ste si mohli na seba obliecť práve takéto oblečenie. Nie všetko je však vyrobené v tomto strihu. Napríklad pánska mikina či mikiny štandardne nebývajú v tomto strihu, avšak môžete si rozhodne vybrať ich užšie prevedenie.