Ako najlepšie prekonať prvé týždne cvičenia a bolesti?

0
1746

Začali ste s nejakým obľúbeným športom a bojíte sa, či pri ňom zostanete? Odrádzajú vás prvé boliestky a nepríjemnosti, nedosiahnuté ciele a sklamania? Pozrite si našich 5 tipov, v ktorých sa dozviete, ako tieto počiatočné prekážky s ľahkosťou prekonať.

Magnézium

Skvelým pomocníkom pre každého športovca je práve magnézium. Uvoľní boľavé svaly, šľachy, zbaví nás svalovice a príjemne chutí. Naše telo ho potrebuje práve v časoch fyzickej námahy. Ak je vám magnézium málo, odmeňte sa po výdatnom tréningu kvalitnou masážou alebo pobytom vo vírivke, z ktorej ani nebudete chcieť vyjsť.

Motivačné videá

Len vás prosím ,netočte vlastné, a nespamujte vašich priateľov na sociálnych sieťach motivačnými obrázkami. Pri večeri po náročnom dni si však pokojne pozrite video vášho obľúbeného športu alebo prednášku na tému ako byť úspešný.

Podpora okolia

Podobne ako pri cigaretách, s ktorými sa snažíte skoncovať, aj v tomto prípade vám pomôže podpora okolia. Je jedno, či vás pochvália doma alebo vám zatlieskajú priamo pri tréningu. Mentálna podpora je často mocnejšia, než výdatná večera a dlhý spánok. Pred našimi najbližšími podávame lepšie výkony ako keď cvičíme sami.

Reálne ciele

Nastavte si reálne ciele, ktoré vás budú nútiť zlepšovať a, no nedoženú vás na pokraj zúfalstva. Pre ich naplnenie si kúpte aj kvalitné vybavenie a všetky potrebné nástroje, ktoré vám uľahčia cestu a dovolia vám nastaviť si ešte vyššie ciele.

Doprajte si oddych

A pochváľte sa výsledkami, pokojne aj na Facebooku. Dva dni tréning, jeden deň pauza. Toto pravidlo nikdy neporušte a po troch tréningoch si dajte aj dvojdňovú pauzu. Počas týchto dní môžete študovať vybranú problematiku vášho športu, alebo jednoducho oddychovať a tešiť sa na ďalší tréning.