Ako najlepšie zbierať bločky v prípade, že si náklady píšete sami?

0
2217

Dane sú pre podnikateľov nočnou morou. Zo svojich ťažko zarobených peňazí musia odvádzať stovky až tisícky eur ročne štátu, ktorý im ako symbol vďaky nepripravuje práve vhodné podnikateľské prostredie. Existuje vôbec spôsob, ako si zvýšiť náklady a nížiť tak dane?

Viac podnikateľských aktivít

Čím viac podnikateľských aktivít máte, tým jednoduchšie si zoženiete bločky, ktoré si následne môžete dať do nákladov. Len ťažko si dáte do nákladov bločky za klince a kladivo v prípade, že podnikáte v tvorbe webových stránok.  AK sa však venujete viacerým podnikateľským činnostiam, odpisovanie nákladov bude jednoduchšie.

Požiadajte známych

Človek len ťažko nazbiera mesačne dostatok bločkov, ktoré sú vhodnými adeptmi do vašich podnikateľských nákladov. Ak si chcete dane optimalizovať efektívnym zvyšovaním nákladov, požiadajte o pomoc vašich známych. Už sa vám niekedy stalo, že od vás ľudia pýtali bločky? Pokiaľ to nebolo do nejakej lotérie, buďte si istí, že ich použili do nákladov.

Myslite dopredu

Pri nakupovaní sa zamerajte na detaily a nerobte neuvážené akcie. Ak nemáte firemnú platobnú kartu, plaťte všade len hotovosťou. Získate tak možnosť bločky skutočne použiť. Pri platbe súkromnou alebo cudzou platobnou kartou môžete na takéto bločky a ich použitie do nákladov zabudnúť.

Spýtajte sa účtovníčky

Vaša účtovníčka by vám mala poradiť, aké bločky môžete a nemôžete odpisovať. Ak vám poradiť nevie, zrejme nemá s účtovníctvom veľa skúseností a zrejme bude na čase ju vymeniť. Rovnako vám pri ročnom zúčtovaní poradí, aké rôzne odpočítateľné položky si môžete odpočítať a tým ešte viac znížiť výslednú daň z vášho príjmu.

Odpisujte drahšie veci

Keď odpíšete kancelárske spinky, akurát prídete o čas, ktorý ste strávili zakladaním bločku. Pri odpise notebooku, mobilu alebo auta či benzínu však získate väčšie náklady.