Inteligentné hodinky a ich využitie

0
2485

Inteligentné hodinky alebo tzv. smartwatch sa ešte stále vyvíjajú. Majú malý displej, aby boli vhodné na bežné nosenie. Väčšina inteligentných hodiniek, ktoré boli uvedené na trh, sú pre bežných užívateľov ešte stále príliš drahé.

Výskumníci z Future Interfaces Group vytvorili prototyp inteligentných hodiniek, ktorými je možné pohybovať a užívatelia tak s nimi vedia napríklad ovládať kalendár alebo mapy bez toho, aby sa museli dotknúť obrazovky. Ich nové hodinky reagujú na naklonenie a otočenie do rôznych strán, ba dokonca je možné klikať na ich rohy. Vďaka tomu môžu užívatelia jednoducho približovať a odďaľovať fotoaparát, nastavovať si budík a veľa ďalšieho.

Ako by mali vyzerať také inteligentné hodinky?

Maďarský návrhár Gábor Balogh vymyslel koncept SmartWatch, ktoré pôsobia elegantne a zároveň disponujú všetkými modernými funkciami dominantnými v modernej spoločnosti. Podľa jeho názoru by inteligentné hodinky svojimi funkciami nemali substituovať smartphony, ale mali by byť schopné plniť tie najdôležitejšie funkcie a oznámenia.

Čo všetko dokážu?

Môžu užívateľovi prijímať správy a notifikácie zo sociálnych sietí priamo do hodiniek. Vďaka Vášmu hlasu a hlášky “Ok Google” Vám systém odpovie na rôzne otázky, ktoré sa týkajú odchodu autobusu alebo športových výsledkov. Pomocou hlasu budete môcť spustiť hudbu alebo TV ovládač. Okrem toho smiete nimi telefonovať, posielať správy, alebo nastavovať upozornenia. Dobrým pomocníkom budú aj pre športovcov, ktorým napríklad ukážu zabehnutú vzdialenosť, spálené kalórie alebo rôzne tréningové cvičenia.

Zdroj a foto: technologyreview.com, waystoworld.com